„OMV Petrom Excellence Scholarship” este un program aflat la cea de-a 5-a ediție și are drept scop oferirea de burse studenților pasionați de domeniul energiei ce au rezultate academice excepționale.

Pe lângă burse, studenții selectați în cadrul programului vor beneficia de sesiuni de mentorat cu specialiști din cadrul companiei.

Anul acesta a fost inclusă în cadrul programului și Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași prin Facultatea de Geografie și Geologie. În acest sens, studenții specializărilor Inginerie Geologică și Geochimie din cadrul Departamentului de Geologie pot aplica pentru o bursă dacă îndeplinesc următoarele condiții:

• au obținut media minimum 8 pe ultimul an de studiu;
  • au cunoștințe avansate de limba engleză;
  • sunt studenți la cursurile de zi.

Aplicațiile pentru burse se transmit la adresa de e-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. până la 15 noiembrie 2023 și trebuie să includă:

• CV;
  • Scrisoare de intenție;
  • Adeverința cu rezultatele academice pentru anul universitar anterior (2022-2023).

Cuantumul lunar al unei burse este de 200 Euro pentru studenții de anul II, 300 Euro pentru studenții de anul III și 400 Euro pentru studenții de anul IV.

Mai multe detalii aflați accesând pagina: https://www.omvpetrom.com/ro/jobs/tineri-talentati/omv-petrom-excellence-scholarship-ro