liviu apostol

Cu adâncă durere, membrii Departamentului de Geografie din cadrul Universității “Alexandru Ioan Cuza” din Iași deplâng plecarea în veșnicie a profesorului universitar doctor emerit Liviu APOSTOL, veritabil model de erudiție și profesionalism pe tărâmul Geografiei românești, cu contribuții remarcabile la dezvoltarea Climatologiei ieșene.

Pentru tot ce a însemnat profesorul Liviu APOSTOL ca om, dascăl și cercetător, un sincer și pios omagiu!

Dumnezeu să-l odihnească în pace!

Slujba de înmormântarea va avea loc joi, 12 ianuarie 2023, ora 13, în cimitirul bisericii din satul Fundătura, comuna Iclod, județul Cluj.

La Departamentul de Geografie (Corp B, etaj 3) se va deschide începând cu joi, 12 ianuarie o Carte de Condoleanțe, în care sunt așteptați să semneze cei care vor să lase un ultim omagiu la despărțirea de distinsul coleg și profesor.