Conf. dr. Crâşmăreanu Mircea | Asist. dr. Botezat Sorin | Inginerie Geologică | Matematică | Anul I | Sem. I | scris | 2024-02-19 | 08:00-10:00 | 530 | |
Conf. dr. Secu Cristian-Vasilică | Lect. dr. Vasiliniuc Ionuţ | Geografie | Pedogeografie | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-19 | 08:00-10:00 | 629 | |
Conf. dr. Secu Cristian-Vasilică | Lect. dr. Vasiliniuc Ionuţ | Hidrologie și meteorologie | Pedogeografie | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-19 | 10:00-12:00 | 658 | |
Conf. dr. Secu Cristian-Vasilică | Lect. dr. Vasiliniuc Ionuţ | Planificare teritorială | Pedogeografie | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-19 | 10:00-12:00 | 658 | |
Conf. dr. Ursu Adrian | Asist. dr. Jitariu Vasile | Toate specializările - licență | Toate disciplinele | Anul III | Sem. I | oral | 2024-02-19 | 10:00-12:00 | 622 | |
Prof. dr. Georgescu Iuliana-Eugenia | Asist. dr. Chiriac Irina | Geografia turismului | Contabilitate în turism | Anul III | Sem. I | scris | 2024-02-19 | 10:00-12:00 | 657 | |
Prof. dr. Juravle Doru-Toader | Conf. dr. Niacşu Lilian | Geografie | Geologia României | Anul II | Sem. I | oral | 2024-02-19 | 10:00-12:00 | 623 | 1. Studentii care depun cerere pentru marire de nota trebuie sa informeze titularul de curs (prof. Juravle D.), pentru a efectua programarea;
2. Studentii trebuie sa aiba carnetul de student;
3. Tematica transmisa pentru examen este valabila si pentru mariri. |
Prof. dr. Rusu Eugen | CS dr. Bobric Elena-Diana | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | I și II | scris | 2024-02-19 | 10:00-12:00 | 664 | |
Şef lucr. dr. Chelariu Ciprian | Conf. dr. Ţabără Daniel | Inginerie Geologică | Foraj geologic | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-19 | 10:00-12:00 | 568 | |
Şef lucr. dr. Chelariu Ciprian | Conf. dr. Ţabără Daniel | Inginerie Geologică | Ingineria sistemelor petrolifere 1 | Anul IV | Sem. I | scris | 2024-02-19 | 10:00-12:00 | 568 | |
Asist. dr. Aniţei Liliana-Gabriela | Şef lucr. dr. Ion Constantin | Geografia mediului | Biologie vegetală şi animală | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-19 | 12:00-14:00 | 627 | |
Conf. dr. Cimpoeşu Dorin | Conf. dr. Dumitru Ioan | Inginerie Geologică | Fizică 1 | Anul I | Sem. II | scris | 2024-02-19 | 12:00-14:00 | 530 | |
Conf. dr. Cimpoeşu Dorin | Conf. dr. Dumitru Ioan | Inginerie Geologică | Fizică 2 | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-19 | 12:00-14:00 | 530 | |
Conf. dr. Ghiaţău Roxana | Asist. Curea Roxana | Toate specializările | Pedagogie II | Toți anii | I și II | scris | 2024-02-19 | 12:00-14:00 | 660 | Examenul va avea loc de la orele 13. |
Conf. dr. Lupaşcu Angela | Asist. dr. Aniţei Liliana-Gabriela | Toate specializările - master | Amenajarea ariilor forestiere | Toți anii | I și II | proiect | 2024-02-19 | 12:00-14:00 | 621 | |
Conf. dr. Lupaşcu Angela | Asist. dr. Aniţei Liliana-Gabriela | Toate specializările - licență | Toate disciplinele | Toți anii | I și II | scris | 2024-02-19 | 12:00-14:00 | 627 | |
Conf. dr. Ursu Adrian | Asist. dr. Jitariu Vasile | Toate specializările - master | Toate disciplinele | Toți anii | Sem. I | scris | 2024-02-19 | 12:00-14:00 | 622 | |
Prof. dr. Mardare Diana | CS II dr. Bulai Georgiana | Geografia mediului | Fizica mediului | Anul I | Sem. II | scris | 2024-02-19 | 12:00-14:00 | Lab.Fiz.Mol. | Vin doar cei care au efectuat toate lucrarile de laborator. |
Şef lucr. dr. Chelariu Ciprian | Asist. dr. Loghin Sergiu | Inginerie Geologică | Monitorizarea sondelor | Anul IV | Sem. I | scris | 2024-02-19 | 12:00-14:00 | 568 | |
Lect. dr. Dimitriu Radu-Ionuţ | Asist. dr. Jitariu Vasile | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | I și II | scris | 2024-02-19 | 14:00-16:00 | 664 | |
Lect. dr. Stoleriu Oana-Mihaela | CS dr. Cehan Alexandra | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | Sem. I | scris | 2024-02-19 | 14:00-16:00 | 629 | Pentru restantele la master, masteranzii trebuie sa trimita email pe adresa oana_smadici@yahoo.com. |
Prof. dr. Miclăuş Crina-Genoveva | Asist. dr. Loghin Sergiu | Inginerie Geologică | Sedimentologie | Anul III | Sem. II | scris | 2024-02-19 | 14:00-16:00 | 568 | |
Prof. dr. Miclăuş Crina-Genoveva | Asist. dr. Loghin Sergiu | Geologie de sondă | Sisteme depoziţionale şi potenţialul lor economic | Anul I | Sem. II | scris | 2024-02-19 | 14:00-16:00 | 568 | |
Asoc. dr. Machidon Ovidiu | Lect. dr. Ichim Pavel | Hidrologie și meteorologie | Agrometeorologie şi meteorologie silvică | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-19 | 16:00-18:00 | 660 | |
Conf. dr. Secu Cristian-Vasilică | Lect. dr. Vasiliniuc Ionuţ | Geografia mediului | Știința solului | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-20 | 08:00-10:00 | 658 | |
Conf. dr. Ţibuleac Paul | Şef lucr. dr. Cirimpei Claudia | Geochimie | Paleontologie | Anul II | Sem. I | oral | 2024-02-20 | 08:00-10:00 | 567 | |
Conf. dr. Secu Cristian-Vasilică | Lect. dr. Vasiliniuc Ionuţ | Riscuri naturale și amenajarea teritoriului | Pedologie aplicată | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-20 | 10:00-12:00 | 659 | |
Conf. dr. Stoleriu Cristian-Constantin | Asist. dr. Chelariu Oana-Elena | Planificare teritorială | Hidrologie şi Oceanografie | Anul I | Sem. I | scris+oral | 2024-02-20 | 10:00-12:00 | 660 | restanta in format scris, marirea in format oral |
Conf. dr. Stoleriu Cristian-Constantin | Asist. dr. Chelariu Oana-Elena | Geografia mediului | Hidrologie şi Oceanografie | Anul I | Sem. I | scris+oral | 2024-02-20 | 10:00-12:00 | 660 | restanta in format scris, marirea in format oral |
Conf. dr. Ţibuleac Paul | Şef lucr. dr. Cirimpei Claudia | Inginerie Geologică | Paleontologie 1 | Anul II | Sem. II | oral | 2024-02-20 | 10:00-12:00 | 567 | |
Conf. dr. Ţibuleac Paul | Şef lucr. dr. Cirimpei Claudia | Inginerie Geologică | Ape minerale şi termale | Anul IV | Sem. I | scris | 2024-02-20 | 10:00-12:00 | 568 | |
Lect. dr. Diac Georgeta | Drd. Corlătianu Mălina | Toate specializările - licență | Psihologia educaţiei | Anul I | Sem. I | scris | 2024-02-20 | 10:00-12:00 | 664 | |
Lect. dr. Istrate Marinela | Asist. dr. Opria Ana-Maria | Toate specializările - licență | Geografia economică şi a resurselor naturale | Anul I | Sem. I | scris | 2024-02-20 | 10:00-12:00 | B8 | |
Prof. dr. Bulgariu Dumitru | Şef lucr. dr. Aştefanei Dan | Toate specializările - licență | Metode instrumentale în geoştiinţe | Toți anii | Sem. I | colocviu | 2024-02-20 | 10:00-12:00 | 572 | |
Prof. dr. Stumbea Dan-Vasile | Şef lucr. dr. Hanu Dan-Bogdan | Geochimie | Zăcăminte de minereuri | Anul III | Sem. I | scris | 2024-02-20 | 10:00-12:00 | 569 | |
Prof. dr. Stumbea Dan-Vasile | Şef lucr. dr. Hanu Dan-Bogdan | Inginerie Geologică | Zăcăminte de minereuri | Anul III | Sem. I | scris | 2024-02-20 | 10:00-12:00 | 569 | |
Prof. dr. Stumbea Dan-Vasile | Şef lucr. dr. Hanu Dan-Bogdan | Geochimie | Prospecţiunea şi explorarea geologică | Anul III | Sem. I | scris | 2024-02-20 | 10:00-12:00 | 569 | |
Prof. dr. Stumbea Dan-Vasile | Şef lucr. dr. Hanu Dan-Bogdan | Inginerie Geologică | Prospecţiunea şi explorarea geologică | Anul III | Sem. I | scris | 2024-02-20 | 10:00-12:00 | 569 | |
Prof. dr. Stumbea Dan-Vasile | Şef lucr. dr. Hanu Dan-Bogdan | Inginerie Geologică | Metalogenie | Anul III | Sem. II | scris | 2024-02-20 | 10:00-12:00 | 569 | |
Prof. dr. Stumbea Dan-Vasile | Şef lucr. dr. Hanu Dan-Bogdan | Geochimia mediului | Alterarea supergenă a rocilor | Anul I | Sem. II | scris | 2024-02-20 | 10:00-12:00 | 569 | |
Şef lucr. dr. Dumitriu Tony-Cristian | Asist. dr. Loghin Sergiu | Toate specializările - licență | Geologie structurală și Cartografie geologică 1 | Anul II | Sem. II | scris | 2024-02-20 | 10:00-12:00 | 530 | |
Şef lucr. dr. Dumitriu Tony-Cristian | Asist. dr. Loghin Sergiu | Toate specializările - licență | Geoinformatică | Anul I | Sem. I | proiect | 2024-02-20 | 10:00-12:00 | 530 | |
Şef lucr. dr. Dumitriu Tony-Cristian | Asist. dr. Loghin Sergiu | Geologie de sondă | Proiect de cercetare | Anul II | Sem. II | proiect | 2024-02-20 | 10:00-12:00 | 530 | |
Şef lucr. dr. Dumitriu Tony-Cristian | Asist. dr. Loghin Sergiu | Inginerie Geologică | Modelarea 3D a structurilor geologice | Anul IV | Sem. II | proiect | 2024-02-20 | 10:00-12:00 | 530 | |
Şef lucr. dr. Ion Constantin | Asist. dr. Jitariu Vasile | Geografia mediului | Biologie vegetală şi animală | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-20 | 10:00-12:00 | 662 | |
Conf. dr. Stoleriu Cristian-Constantin | Asist. dr. Aniţei Liliana-Gabriela | Geografia mediului | Biogeografie | Anul III | Sem. I | scris+oral | 2024-02-20 | 12:00-14:00 | 660 | restanta in format scris, marirea in format oral |
Lect. dr. Istrate Marinela | Drd. Gabor Robert-Vicenţiu | Toate specializările - licență | Geografia aşezărilor | Anul II | Sem. II | scris | 2024-02-20 | 12:00-14:00 | 629 | |
Prof. dr. Diaconu Laura | Lect. dr. Afrăsinei Bogdan | Turism și dezvoltare regională - în limba franceză | Teoria şi economia dezvoltării | Anul I | Sem. I | scris | 2024-02-20 | 14:00-16:00 | 656 | |
Prof. dr. Leontie Liviu | Asist. dr. Lukacs Alexandru | Hidrologie și meteorologie | Fizica atmosferei | Anul III | Sem. I | colocviu | 2024-02-20 | 14:00-16:00 | Lab.Fiz.Mol. | |
Conf. dr. Minea Ionuţ | Asist. dr. Chelariu Oana-Elena | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | I și II | scris | 2024-02-21 | 08:00-10:00 | 660 | pentru toate specializarile si toti anii |
Prof. dr. Iaţu Corneliu | Asist. dr. Opria Ana-Maria | Planificare teritorială | Amenajarea aşezărilor umane cu elemente de urbanism | Anul III | Sem. I | scris | 2024-02-21 | 08:00-10:00 | 658 | |
Prof. dr. Iaţu Corneliu | Lect. dr. Horea-Şerban Raluca-Ioana | Turism și dezvoltare regională | Geografia şi managementul destinaţiilor turistice | Anul I | Sem. I | scris | 2024-02-21 | 08:00-10:00 | 658 | |
Prof. dr. Iaţu Corneliu | Lect. dr. Horea-Şerban Raluca-Ioana | Turism și dezvoltare regională - în limba franceză | Geografia şi managementul destinaţiilor turistice | Anul I | Sem. I | scris | 2024-02-21 | 08:00-10:00 | 658 | |
Prof. dr. Iaţu Corneliu | Lect. dr. Horea-Şerban Raluca-Ioana | Riscuri naturale și amenajarea teritoriului | Amenajări şi politici urbane şi rurale | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-21 | 08:00-10:00 | 658 | |
Prof. dr. Iaţu Corneliu | Lect. dr. Horea-Şerban Raluca-Ioana | Mediul actual și dezvoltare durabilă | Amenajări şi politici urbane şi rurale | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-21 | 08:00-10:00 | 658 | |
Conf. dr. Sfîcă Lucian | Lect. dr. Ichim Pavel | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | I și II | scris | 2024-02-21 | 10:00-12:00 | 657 | Interval rezervat tuturor studenților din anii II și III din ciclul de licență, respectiv I și II din ciclul de master, cu reevaluare la disciplinele din ani anteriori (inclusiv an I licență) la toate disciplinile cu titular de curs Lucian Sfîcă. |
Conf. dr. Stoleriu Cristian-Constantin | Asist. dr. Aniţei Liliana-Gabriela | Geografia turismului | Biogeografie și Ecoturism | Anul II | Sem. I | scris+oral | 2024-02-21 | 10:00-12:00 | 660 | restanta in format scris, marirea in format oral |
Conf. dr. Ţabără Daniel | Şef lucr. dr. Chelariu Ciprian | Inginerie Geologică | Paleobotanică şi palinologie | Anul IV | Sem. I | scris | 2024-02-21 | 10:00-12:00 | 568 | |
Prof. dr. Bulgariu Dumitru | Şef lucr. dr. Aştefanei Dan | Toate specializările - licență | Chimie 1 (generală) | Toți anii | Sem. I | scris | 2024-02-21 | 10:00-12:00 | 572 | |
Prof. dr. Dumitriu Dan | Asistent cercetare dr. Necula Nicuşor | Geografia turismului | Geomorfologie | Toți anii | Sem. I | scris | 2024-02-21 | 10:00-12:00 | B8 | |
Prof. dr. Groza Octavian | Asist. dr. Opria Ana-Maria | Planificare teritorială | Geografie umană generală | Anul I | Sem. I | oral | 2024-02-21 | 10:00-12:00 | Focșani-P28 | Acest examen este pentru studenții de la Focșani (PT1) |
Şef lucr. dr. Răţoi Bogdan-Gabriel | Drd. Chelariu Marian | Inginerie Geologică | Geologia României 1 | Anul IV | Sem. I | scris | 2024-02-21 | 10:00-12:00 | 569 | |
Conf. dr. Apopei Andrei-Ionuţ | Conf. dr. Buzatu Andrei | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | I și II | scris | 2024-02-21 | 12:00-14:00 | B6 | |
Conf. dr. Gavriloaiei Traian | Şef lucr. dr. Aştefanei Dan | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | Sem. I | scris | 2024-02-21 | 12:00-14:00 | 531 | Teste grila |
Conf. dr. Sfîcă Lucian | Lect. dr. Ichim Pavel | Toate specializările | Meteorologie şi Climatologie | Anul I | Sem. I | scris | 2024-02-21 | 12:00-14:00 | 629 | |
Conf. dr. Stoleriu Cristian-Constantin | Lect. dr. Roman Aurelian-Nicolae | Geografia turismului - în limba franceză | Biogeografie și Ecoturism | Anul II | Sem. I | scris+oral | 2024-02-21 | 12:00-14:00 | 660 | restanta in format scris, marirea in format oral |
Lect. dr. Athes Haralambie | Conf. dr. Stoleriu Cristian-Constantin | Geografie | Limba Engleză | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-21 | 12:00-14:00 | 658 | |
Prof. dr. Dumitriu Dan | Asistent cercetare dr. Necula Nicuşor | Geografie | Geomorfologie | Toți anii | Sem. I | scris | 2024-02-21 | 12:00-14:00 | B8 | In intervalul 12-14 vor sustine examenul studentii de la urmatoarele specializari: GR, GM, HM si PT. |
Şef lucr. dr. Aştefanei Dan | Conf. dr. Gavriloaiei Traian | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | I și II | scris | 2024-02-21 | 12:00-14:00 | 570 | |
Şef lucr. dr. Răţoi Bogdan-Gabriel | Drd. Chelariu Marian | Geologie de sondă | Bazine petrolifere din România | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-21 | 12:00-14:00 | 569 | |
Conf. dr. Niţucă Costică | Drd. Frenţescu-Tordai Laura | Toate specializările - licență | Instruire asistată de calculator | Anul III | Sem. I | scris | 2024-02-21 | 14:00-16:00 | B8 | |
Conf. dr. Sfîcă Lucian | Lect. dr. Ichim Pavel | Toate specializările | Modificări climatice globale | Anul III | Sem. I | scris | 2024-02-21 | 14:00-16:00 | 657 | |
Lect. dr. Athes Haralambie | Conf. dr. Stoleriu Cristian-Constantin | Geografie | Limba Engleză | Anul I | Sem. I | scris | 2024-02-21 | 14:00-16:00 | 629 | |
Conf. dr. Androne Delia-Anne-Marie | Conf. dr. Ionesi Viorel | Toate specializările | Geologie generală | Anul I | Sem. II | scris | 2024-02-22 | 08:00-10:00 | 623 | |
Lect. dr. Camară Gabriel | Lect. dr. Nica Dragoş-Constantin | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | I și II | scris | 2024-02-22 | 08:00-10:00 | 621 | |
Prof. dr. Groza Octavian | Asist. dr. Opria Ana-Maria | Toate specializările - licență | Geografie umană generală | Toți anii | Sem. I | scris | 2024-02-22 | 08:00-10:00 | B8 | Examenul este deschis tuturor studenților cu restanță la Geografie umană generală, indiferent de anul de studii în care sunt în prezent. Metodologia examenului și bibliografia sunt cele cunoscute. |
Conf. dr. Lesenciuc Cristian-Dan | Asist. dr. Iosub Marina | Geografia turismului | Geografie fizică generală | Anul I | Sem. I | scris | 2024-02-22 | 10:00-12:00 | B8 | |
Conf. dr. Lesenciuc Cristian-Dan | Asist. dr. Iosub Marina | Geografia mediului | Geografie fizică generală | Anul I | Sem. I | scris | 2024-02-22 | 10:00-12:00 | B8 | |
Lect. dr. Rusu Alexandru | Lect. dr. Roşu Lucian | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | I și II | proiect+oral | 2024-02-22 | 10:00-12:00 | 656 | |
Prof. dr. Costică Mihai | Conf. dr. Tălmaciu Mihai | Turism și dezvoltare regională | Teoria şi economia dezvoltării | Anul I | Sem. I | scris | 2024-02-22 | 10:00-12:00 | 623 | |
Conf. dr. Lesenciuc Cristian-Dan | Asist. dr. Iosub Marina | Geografie | Geografie fizică generală | Anul I | Sem. I | scris | 2024-02-22 | 12:00-14:00 | B8 | |
Conf. dr. Lesenciuc Cristian-Dan | Asist. dr. Iosub Marina | Planificare teritorială | Geografie fizică generală | Anul I | Sem. I | scris | 2024-02-22 | 12:00-14:00 | B8 | |
Conf. dr. Lesenciuc Cristian-Dan | Asist. dr. Iosub Marina | Hidrologie și meteorologie | Geografie fizică generală | Anul I | Sem. I | scris | 2024-02-22 | 12:00-14:00 | B8 | |
Conf. dr. Lesenciuc Cristian-Dan | Asist. dr. Iosub Marina | Geografia turismului | Geografia regională a României și regiunile turistice | Anul III | Sem. I | scris | 2024-02-22 | 12:00-14:00 | B8 | |
Lect. dr. Nica Dragoş-Constantin | Lect. dr. Camară Gabriel | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | I și II | scris | 2024-02-22 | 12:00-14:00 | 629 | Sa se prezinte si studentii care s-au inscris pentru marirea notei. |
Prof. dr. Baciu Dorin-Sorin | Şef lucr. dr. Dumitriu Tony-Cristian | Inginerie Geologică | Geologie structurală şi Cartografie geologică 2 | Anul III | Sem. I | scris | 2024-02-22 | 12:00-14:00 | 568 | |
Prof. dr. Groza Octavian | Drd. Gabor Robert-Vicenţiu | Geografie | Geografia politică a lumii contemporane | Anul III | Sem. I | oral | 2024-02-22 | 12:00-14:00 | 656 | Examinarea (restanță și mărire de notă) se bazează pe cursurile 7-13, respectiv statul ca obiect geografic în perioada contemporană. |
Şef lucr. dr. Hanu Dan-Bogdan | Prof. dr. Stumbea Dan-Vasile | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | Sem. II | scris | 2024-02-22 | 12:00-14:00 | 567 | |
Prof. dr. Baciu Dorin-Sorin | Şef lucr. dr. Dumitriu Tony-Cristian | Geologie de sondă | Bazine sedimentare. Evaluarea potenţialului petrolifer | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-22 | 14:00-16:00 | 568 | |
Prof. dr. Groza Octavian | Lect. dr. Roşu Lucian | Toate specializările - master | Toate disciplinele | Anul I | I și II | scris | 2024-02-22 | 14:00-16:00 | 656 | |
Lect. dr. Bănică Alexandru | Lect. dr. Roşu Lucian | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | I și II | scris | 2024-02-22 | 16:00-18:00 | 629 | |
Lect. dr. Larion Daniela | Asist. dr. Albulescu Andra-Cosmina | Toate specializările - licență | Toate disciplinele - licență | Toți anii | I și II | scris | 2024-02-22 | 16:00-18:00 | B8 | |
Prof. dr. Grozavu Adrian | Lect. dr. Bănică Alexandru | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | I și II | scris | 2024-02-22 | 16:00-18:00 | 629 | |
Conf. dr. Condorachi Daniel | Asist. dr. Enea Andrei | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | I și II | proiect | 2024-02-22 | 18:00-20:00 | Online | |
Conf. dr. Niacşu Lilian | Asist. dr. Enea Andrei | Geografia turismului | Geoturism şi geosituri | Anul III | Sem. I | colocviu | 2024-02-23 | 08:00-10:00 | 658 | |
Conf. dr. Niculiţă Mihai | Asistent cercetare dr. Necula Nicuşor | Toate specializările - licență | Toate disciplinele | Toți anii | I și II | scris+oral | 2024-02-23 | 08:00-10:00 | 653B | |
Conf. dr. Niacşu Lilian | Asist. dr. Enea Andrei | Geografia turismului | Geoturism şi geosituri | Anul III | Sem. I | colocviu | 2024-02-23 | 10:00-12:00 | 658 | |
Conf. dr. Niculiţă Mihai | Asistent cercetare dr. Necula Nicuşor | Toate specializările - licență | Toate disciplinele | Toți anii | I și II | scris+oral | 2024-02-23 | 10:00-12:00 | 653B | |
Conf. dr. Stoleriu Cristian-Constantin | CS III dr. Mihu-Pintilie Alin | Geomatică | GIS/RS în hidrologie şi climatologie | Anul II | Sem. I | proiect | 2024-02-23 | 10:00-12:00 | Online | |
Prof. dr. Miclăuş Crina-Genoveva | Asist. dr. Loghin Sergiu | Inginerie Geologică | Stratigrafie | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-23 | 10:00-12:00 | 568 | |
Prof. dr. Miclăuş Crina-Genoveva | Asist. dr. Loghin Sergiu | Geologie de sondă | Stratigrafie secvenţială | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-23 | 10:00-12:00 | 568 | |
Conf. dr. Ionesi Viorel | Şef lucr. dr. Răţoi Bogdan-Gabriel | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | Sem. I | scris | 2024-02-23 | 12:00-14:00 | 568 | |
Conf. dr. Niacşu Lilian | Asist. dr. Enea Andrei | Mediul actual și dezvoltare durabilă | Toate disciplinele - master | Toți anii | Sem. I | proiect+oral | 2024-02-23 | 12:00-14:00 | 658 | |
Conf. dr. Niculiţă Mihai | Asistent cercetare dr. Necula Nicuşor | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | I și II | scris+oral | 2024-02-23 | 12:00-14:00 | 653B | |
Conf. dr. Stoleriu Cristian-Constantin | CS III dr. Mihu-Pintilie Alin | Toate specializările | Amenajarea zonelor cu risc hidrologic | Anul II | Sem. I | proiect | 2024-02-23 | 12:00-14:00 | Online | |
Conf. dr. Breabăn Iuliana-Gabriela | CS dr. Bobric Elena-Diana | Geografia mediului | Biochimie generală | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-23 | 14:00-16:00 | 629 | |
Conf. dr. Niacşu Lilian | Asist. dr. Enea Andrei | Riscuri naturale și amenajarea teritoriului | Toate disciplinele - master | Toți anii | Sem. I | proiect+oral | 2024-02-23 | 14:00-16:00 | 658 | |
Conf. dr. Breabăn Iuliana-Gabriela | CS dr. Bobric Elena-Diana | Toate specializările - licență | Monitoringul integrat al mediului | Anul III | Sem. I | scris+oral | 2024-02-23 | 16:00-18:00 | 629 | |
Lect. dr. Bulai Mihai | Lect. dr. Bulai Mihai | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | Sem. I | scris+oral | 2024-02-23 | 18:00-20:00 | Online | Link conectare https://uaic.webex.com/uaic/j.php?MTID=mc12860a91e2eab21bb97a604e017658e |
Lect. dr. Roman Aurelian-Nicolae | Asist. dr. Enea Andrei | Toate specializările - licență | Teledetecţie şi fotointerpretare | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-24 | 08:00-10:00 | B8 | În același interval orar se pot susține și măririle de notă la Teledetecție și fotointerpretare. |
Conf. dr. Ţibuleac Paul | Şef lucr. dr. Cirimpei Claudia | Toate specializările - master | Biostratigrafie şi paleoecologie. Aplicaţii în cercetarea hidrocarburilor | Anul I | Sem. I | oral | 2024-02-24 | 10:00-12:00 | 567 | |
Lect. dr. Ichim Pavel | Drd. Creţu Ştefanel-Claudiu | Geografia turismului | Meteorologie şi Climatologie | Anul I | Sem. I | oral | 2024-02-24 | 10:00-12:00 | 657 | |
Lect. dr. Pătruţ Bogdan | Lect. dr. Pătruţ Bogdan | Geomatică | Introducere în programare | Anul I | Sem. I | scris | 2024-02-24 | 10:00-12:00 | 654 | |
Lect. dr. Roman Aurelian-Nicolae | Asist. dr. Enea Andrei | Toate specializările | Cartografie cu elemente de geomatică | Anul I | Sem. I | scris | 2024-02-24 | 10:00-12:00 | B8 | În același interval orar se pot susține și măririle de notă la Geomatică. |
Lect. dr. Roman Aurelian-Nicolae | Asist. dr. Enea Andrei | Toate specializările - licență | Geodezie cu elemente de geomatică | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-24 | 10:00-12:00 | B8 | În același interval orar se pot susține și măririle de notă la Geomatică. |
Şef lucr. dr. Sîrbu Doina-Smaranda | Şef lucr. dr. Stan Cristina-Oana | Geologie de sondă | Fluide de foraj şi impactul asupra mediului | Anul I | Sem. I | scris | 2024-02-24 | 10:00-12:00 | 570 | Test grila |
Conf. dr. Stoleriu Iulian | Lect. dr. Moşneagu Ana-Maria | Geomatică | Geostatistică | Anul I | Sem. I | proiect+oral | 2024-02-24 | 12:00-14:00 | 654 | |
Conf. dr. Ţibuleac Paul | Şef lucr. dr. Cirimpei Claudia | Toate specializările - licență | Paleontologie 2 | Anul II | Sem. II | oral | 2024-02-24 | 12:00-14:00 | 567 | |
Lect. dr. Ichim Pavel | Drd. Creţu Ştefanel-Claudiu | Hidrologie și meteorologie | Topoclimatologie şi microclimatologie | Anul II | Sem. II | scris | 2024-02-24 | 12:00-14:00 | 657 | |
Lect. dr. Roman Aurelian-Nicolae | Asist. dr. Enea Andrei | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | I și II | scris | 2024-02-24 | 12:00-14:00 | B8 | Alte discipline decât cele deja menționate în planificare (restanțe sau măriri de notă) |
Şef lucr. dr. Pintilei Mitică | Şef lucr. dr. Aştefanei Dan | Toate specializările | Toate disciplinele | Toți anii | I și II | scris | 2024-02-24 | 12:00-14:00 | 570 | |
Lect. dr. Ichim Pavel | Drd. Creţu Ştefanel-Claudiu | Geomatică | GIS/RS în hidrologie şi climatologie | Anul I | Sem. I | proiect | 2024-02-24 | 14:00-16:00 | 657 | |
CS II dr. Asăndulesei Andrei | CS III dr. Mihu-Pintilie Alin | Geomatică | Aplicaţii GIS în Geoarhelogie | Anul II | Sem. I | colocviu | 2024-02-24 | 16:00-18:00 | 654 | |
Şef lucr. dr. Chelariu Ciprian | Şef lucr. dr. Dumitriu Tony-Cristian | Geologie de sondă | Software profesional | Anul II | Sem. I | proiect | 2024-02-25 | 10:00-12:00 | 570 | |
Şef lucr. dr. Chelariu Ciprian | Şef lucr. dr. Dumitriu Tony-Cristian | Geologie de sondă | Presiuni anormale în forarea sondelor | Anul I | Sem. I | scris | 2024-02-25 | 10:00-12:00 | 570 | |
Şef lucr. dr. Stan Cristina-Oana | Şef lucr. dr. Sîrbu Doina-Smaranda | Geochimie | Biogeochimie | Anul II | Sem. I | scris | 2024-02-25 | 12:00-14:00 | 570 | |
Şef lucr. dr. Stan Cristina-Oana | Şef lucr. dr. Sîrbu Doina-Smaranda | Geologie de sondă | Petrologia rocilor rezervor siliciclastice | Anul I | Sem. I | scris | 2024-02-25 | 12:00-14:00 | 570 | |