Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" din Iași
Facultatea de Geografie și Geologie

22 ianuarie - 11 februarie 2024

Anul universitar 2023-2024, sem. 1

Grafic ocupare săli
Grupa Disciplina Cadru didactic AsistentForma Ziua Interval Sala Obs.
GC11Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
GC11Chimie analiticăConf. dr. Gavriloaiei TraianŞef lucr. dr. Aştefanei Danscris2024-01-2511:00-13:00530
GC11Geologie fizicăConf. dr. Ionesi ViorelŞef lucr. dr. Răţoi Bogdan-Gabrielscris2024-01-3111:00-13:00568
GC11CristalografieConf. dr. Apopei Andrei-IonuţConf. dr. Buzatu Andreiscris2024-02-0513:00-16:00B6
GC11Chimie generalăProf. dr. Bulgariu DumitruŞef lucr. dr. Aştefanei Danscris2024-02-0908:00-11:00B6
GC21BiogeochimieŞef lucr. dr. Stan Cristina-OanaŞef lucr. dr. Sîrbu Doina-Smarandascris2024-01-2311:00-13:00570
GC21Mineralogie sistematicăConf. dr. Apopei Andrei-IonuţConf. dr. Buzatu Andreiscris2024-01-3111:00-13:00B6
GC21Pedagogie IIConf. dr. Ghiaţău RoxanaAsist. Curea Roxanascris2024-02-0113:00-16:00B8
GC21HidrogeologieConf. dr. Ionesi ViorelŞef lucr. dr. Dumitriu Tony-Cristianscris2024-02-0211:00-13:00B6
GC21PaleontologieConf. dr. Ţibuleac PaulŞef lucr. dr. Cirimpei Claudiaoral2024-02-0708:00-11:00567
GC31Petrologie MetamorficăProf. dr. Iancu Ovidiu-GabrielAsist. dr. Buliga Iulianascris2024-01-2311:00-13:00568
GC31Prospecţiunea şi explorarea geologicăProf. dr. Stumbea Dan-VasileŞef lucr. dr. Hanu Dan-Bogdanscris2024-01-2611:00-13:00530
GC31Zăcăminte de minereuriProf. dr. Stumbea Dan-VasileŞef lucr. dr. Hanu Dan-Bogdanscris2024-01-2911:00-13:00530
GC31CosmochimieŞef lucr. dr. Pintilei MiticăŞef lucr. dr. Aştefanei Danscris2024-02-0111:00-13:00570
GCM11Geochimia şi poluarea solurilorŞef lucr. dr. Pintilei MiticăŞef lucr. dr. Aştefanei Danscris2024-01-2711:00-13:00569
GCM11Impactul hidrocarburilor și fluidelor de foraj asupra mediuluiŞef lucr. dr. Sîrbu Doina-SmarandaŞef lucr. dr. Stan Cristina-Oanascris2024-02-0311:00-13:00569
GCM11Analiza chimică a rocilor şi minereurilorConf. dr. Gavriloaiei TraianŞef lucr. dr. Aştefanei Danscris2024-02-1011:00-13:00569
GCM21Geochimia şi poluarea solurilorŞef lucr. dr. Pintilei MiticăŞef lucr. dr. Aştefanei Danscris2024-01-2711:00-13:00569
GCM21Geochimia apelor continentaleŞef lucr. dr. Sîrbu Doina-SmarandaŞef lucr. dr. Stan Cristina-Oanascris2024-02-0311:00-13:00569
GCM21Impactul hidrocarburilor și fluidelor de foraj asupra mediuluiŞef lucr. dr. Sîrbu Doina-SmarandaŞef lucr. dr. Stan Cristina-Oanascris2024-02-1011:00-13:00570
GEOM11Introducere în programareLect. dr. Pătruţ BogdanLect. dr. Vârlan Simona Elenascris+oral2024-01-2208:00-11:00653B
GEOM11Cartografie analitică şi digitalăConf. dr. Mărgărint Mihai-CiprianAsist. dr. Albulescu Andra-Cosminaproiect2024-01-2711:00-13:00653DNeconfirmat
GEOM11GeostatisticăConf. dr. Stoleriu IulianLect. dr. Moşneagu Ana-Mariaproiect+oral2024-01-2808:00-11:00654
GEOM11GeostatisticăConf. dr. Stoleriu IulianLect. dr. Moşneagu Ana-Mariaproiect+oral2024-01-2811:00-13:00654
GEOM11Surse şi tehnici de achiziţie a datelor spaţialeConf. dr. Mărgărint Mihai-CiprianAsist. dr. Albulescu Andra-Cosminaproiect2024-02-0911:00-13:00653DNeconfirmat
GEOM11GIS/RS în hidrologie şi climatologieLect. dr. Ichim PavelDrd. Creţu Ştefanel-Claudiuproiect2024-02-1008:00-11:00657
GEOM21GIS/RS în hidrologie şi climatologieConf. dr. Stoleriu Cristian-ConstantinCS III dr. Mihu-Pintilie Alinproiect+oral2024-01-2416:00-18:00654
GEOM21Aplicaţii ale SIG şi ale Teledetecţiei în Ştiinţa MediuluiConf. dr. Ursu AdrianAsist. dr. Jitariu Vasileproiect+oral2024-01-3118:00-20:00654
GEOM21Aplicaţii GIS în GeoarhelogieCS II dr. Asăndulesei AndreiCS III dr. Mihu-Pintilie Alincolocviu2024-02-1011:00-13:00654
GEOM21Proiectarea şi implementarea GIS pentru instituţii şi companiiConf. dr. Condorachi DanielConf. dr. Stoleriu Cristian-Constantinproiect2024-02-1118:00-20:00OnlineNeconfirmat
GM11Hidrologie şi OceanografieConf. dr. Stoleriu Cristian-ConstantinAsist. dr. Chelariu Oana-Elenascris2024-01-2216:00-18:00654
GM11Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
GM11Cartografie cu elemente de topografieLect. dr. Nica Dragoş-ConstantinLect. dr. Camară Gabrielscris2024-01-2508:00-11:00B8
GM11Meteorologie şi ClimatologieConf. dr. Sfîcă LucianDrd. Hriţac Robertscris2024-01-2718:00-20:00B8
GM11Geografia economică şi a resurselor naturaleLect. dr. Istrate MarinelaAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-01-3108:00-11:00B8
GM11Geografie fizică generalăConf. dr. Lesenciuc Cristian-DanAsist. dr. Iosub Marinascris2024-02-0111:00-13:00B8
GM11Geografie umană generalăProf. dr. Groza OctavianAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-02-1008:00-11:00B8
GM12Hidrologie şi OceanografieConf. dr. Stoleriu Cristian-ConstantinAsist. dr. Chelariu Oana-Elenascris2024-01-2216:00-18:00654
GM12Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
GM12Cartografie cu elemente de topografieLect. dr. Nica Dragoş-ConstantinLect. dr. Camară Gabrielscris2024-01-2508:00-11:00B8
GM12Meteorologie şi ClimatologieConf. dr. Sfîcă LucianDrd. Hriţac Robertscris2024-01-2718:00-20:00B8
GM12Geografia economică şi a resurselor naturaleLect. dr. Istrate MarinelaAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-01-3108:00-11:00B8
GM12Geografie fizică generalăConf. dr. Lesenciuc Cristian-DanAsist. dr. Iosub Marinascris2024-02-0111:00-13:00B8
GM12Geografie umană generalăProf. dr. Groza OctavianAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-02-1008:00-11:00B8
GM21Biochimie generalăConf. dr. Breabăn Iuliana-GabrielaAsistent cercetare dr. Bobric Elena-Dianascris2024-01-2513:00-16:00629
GM21GeomorfologieProf. dr. Dumitriu DanAsistent cercetare dr. Necula Nicuşorscris2024-01-3016:00-18:00B8
GM21Pedagogie IIConf. dr. Ghiaţău RoxanaAsist. Curea Roxanascris2024-02-0113:00-16:00B8
GM21Calitatea aeruluiLect. dr. Bănică AlexandruLect. dr. Roşu Lucianscris2024-02-0213:00-16:00B8
GM21Știința soluluiConf. dr. Secu Cristian-VasilicăLect. dr. Vasiliniuc Ionuţscris2024-02-0611:00-13:00627
GM22Biochimie generalăConf. dr. Breabăn Iuliana-GabrielaAsistent cercetare dr. Bobric Elena-Dianascris2024-01-2513:00-16:00629
GM22GeomorfologieProf. dr. Dumitriu DanAsistent cercetare dr. Necula Nicuşorscris2024-01-3016:00-18:00B8
GM22Pedagogie IIConf. dr. Ghiaţău RoxanaAsist. Curea Roxanascris2024-02-0113:00-16:00B8
GM22Calitatea aeruluiLect. dr. Bănică AlexandruLect. dr. Roşu Lucianscris2024-02-0213:00-16:00B8
GM22Știința soluluiConf. dr. Secu Cristian-VasilicăLect. dr. Vasiliniuc Ionuţscris2024-02-0611:00-13:00627
GM31BiogeografieConf. dr. Stoleriu Cristian-ConstantinAsist. dr. Aniţei Liliana-Gabrielascris2024-01-2208:00-11:00654
GM31Modificări climatice globaleConf. dr. Sfîcă LucianLect. dr. Ichim Pavelscris+oral2024-01-2608:00-11:00657
GM31Geografia mediului IConf. dr. Ursu AdrianAsist. dr. Jitariu Vasileoral2024-01-3108:00-11:00622
GM31Geografia fizică a RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiAsistent cercetare dr. Necula Nicuşororal2024-02-0508:00-11:00664
GM31Instruire asistată de calculatorConf. dr. Niţucă CosticăDrd. Frenţescu-Tordai Laurascris2024-02-0816:00-18:00B8
GM32BiogeografieConf. dr. Stoleriu Cristian-ConstantinAsist. dr. Aniţei Liliana-Gabrielascris2024-01-2208:00-11:00654
GM32Modificări climatice globaleConf. dr. Sfîcă LucianLect. dr. Ichim Pavelscris+oral2024-01-2611:00-13:00657
GM32Geografia mediului IConf. dr. Ursu AdrianAsist. dr. Jitariu Vasileoral2024-01-3111:00-13:00622
GM32Geografia fizică a RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiAsistent cercetare dr. Necula Nicuşororal2024-02-0511:00-13:00664
GM32Geografia fizică a RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiAsistent cercetare dr. Necula Nicuşororal2024-02-0513:00-16:00664
GM32Instruire asistată de calculatorConf. dr. Niţucă CosticăDrd. Frenţescu-Tordai Laurascris2024-02-0816:00-18:00B8
GR11Hidrologie şi OceanografieConf. dr. Minea IonuţAsist. dr. Chelariu Oana-Elenascris2024-01-2208:00-11:00B8
GR11Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
GR11Cartografie cu elemente de topografieLect. dr. Nica Dragoş-ConstantinLect. dr. Camară Gabrielscris2024-01-2511:00-13:00B8
GR11Meteorologie şi ClimatologieConf. dr. Sfîcă LucianDrd. Hriţac Robertscris2024-01-2708:00-11:00B8
GR11Geografia economică şi a resurselor naturaleLect. dr. Istrate MarinelaAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-01-2908:00-11:00B8
GR11Geografie fizică generalăConf. dr. Lesenciuc Cristian-DanAsist. dr. Iosub Marinascris2024-02-0108:00-11:00B8
GR11Geografie umană generalăProf. dr. Groza OctavianAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-02-1011:00-13:00B8
GR12Hidrologie şi OceanografieConf. dr. Minea IonuţAsist. dr. Chelariu Oana-Elenascris2024-01-2208:00-11:00B8
GR12Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
GR12Cartografie cu elemente de topografieLect. dr. Nica Dragoş-ConstantinLect. dr. Camară Gabrielscris2024-01-2511:00-13:00B8
GR12Meteorologie şi ClimatologieConf. dr. Sfîcă LucianDrd. Hriţac Robertscris2024-01-2708:00-11:00B8
GR12Geografia economică şi a resurselor naturaleLect. dr. Istrate MarinelaAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-01-2908:00-11:00B8
GR12Geografie fizică generalăConf. dr. Lesenciuc Cristian-DanAsist. dr. Iosub Marinascris2024-02-0108:00-11:00B8
GR12Geografie umană generalăProf. dr. Groza OctavianAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-02-1011:00-13:00B8
GR13Hidrologie şi OceanografieConf. dr. Minea IonuţAsist. dr. Chelariu Oana-Elenascris2024-01-2208:00-11:00B8
GR13Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
GR13Cartografie cu elemente de topografieLect. dr. Nica Dragoş-ConstantinLect. dr. Camară Gabrielscris2024-01-2513:00-16:00B8
GR13Meteorologie şi ClimatologieConf. dr. Sfîcă LucianDrd. Hriţac Robertscris2024-01-2711:00-13:00B8
GR13Geografia economică şi a resurselor naturaleLect. dr. Istrate MarinelaDrd. Gabor Robert-Vicenţiuscris2024-01-2911:00-13:00B8
GR13Geografie fizică generalăConf. dr. Lesenciuc Cristian-DanAsist. dr. Iosub Marinascris2024-02-0108:00-11:00B8
GR13Geografie umană generalăProf. dr. Groza OctavianAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-02-1011:00-13:00B8
GR14Hidrologie şi OceanografieConf. dr. Minea IonuţAsist. dr. Chelariu Oana-Elenascris2024-01-2208:00-11:00B8
GR14Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
GR14Cartografie cu elemente de topografieLect. dr. Nica Dragoş-ConstantinLect. dr. Camară Gabrielscris2024-01-2513:00-16:00B8
GR14Meteorologie şi ClimatologieConf. dr. Sfîcă LucianDrd. Hriţac Robertscris2024-01-2711:00-13:00B8
GR14Geografia economică şi a resurselor naturaleLect. dr. Istrate MarinelaDrd. Gabor Robert-Vicenţiuscris2024-01-2911:00-13:00B8
GR14Geografie fizică generalăConf. dr. Lesenciuc Cristian-DanAsist. dr. Iosub Marinascris2024-02-0108:00-11:00B8
GR14Geografie umană generalăProf. dr. Groza OctavianAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-02-1011:00-13:00B8
GR21PedogeografieConf. dr. Secu Cristian-VasilicăConf. dr. Secu Cristian-Vasilicăscris2024-01-2311:00-13:00B8
GR21Teledetecţie şi fotointerpretareLect. dr. Roman Aurelian-NicolaeAsist. dr. Enea Andreiscris2024-01-2611:00-13:00B8
GR21GeomorfologieProf. dr. Dumitriu DanAsistent cercetare dr. Necula Nicuşorscris2024-01-3013:00-16:00B8
GR21Pedagogie IIConf. dr. Ghiaţău RoxanaAsist. Curea Roxanascris2024-02-0113:00-16:00B8
GR21BiogeografieConf. dr. Lupaşcu AngelaAsist. dr. Aniţei Liliana-Gabrielascris2024-02-0511:00-13:00B8
GR21Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0808:00-11:00623
GR21Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0811:00-13:00623
GR21Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0813:00-16:00623
GR21Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0816:00-18:00623
GR22PedogeografieConf. dr. Secu Cristian-VasilicăConf. dr. Secu Cristian-Vasilicăscris2024-01-2311:00-13:00B8
GR22Teledetecţie şi fotointerpretareLect. dr. Roman Aurelian-NicolaeAsist. dr. Enea Andreiscris2024-01-2611:00-13:00B8
GR22GeomorfologieProf. dr. Dumitriu DanAsistent cercetare dr. Necula Nicuşorscris2024-01-3013:00-16:00B8
GR22Pedagogie IIConf. dr. Ghiaţău RoxanaAsist. Curea Roxanascris2024-02-0113:00-16:00B8
GR22Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0308:00-11:00623
GR22Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0311:00-13:00623
GR22Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0313:00-16:00623
GR22Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0316:00-18:00623
GR22BiogeografieConf. dr. Lupaşcu AngelaAsist. dr. Aniţei Liliana-Gabrielascris2024-02-0511:00-13:00B8
GR23PedogeografieConf. dr. Secu Cristian-VasilicăConf. dr. Secu Cristian-Vasilicăscris2024-01-2308:00-11:00B8
GR23Teledetecţie şi fotointerpretareLect. dr. Roman Aurelian-NicolaeAsist. dr. Enea Andreiscris2024-01-2611:00-13:00B8
GR23GeomorfologieProf. dr. Dumitriu DanAsistent cercetare dr. Necula Nicuşorscris2024-01-3013:00-16:00B8
GR23Pedagogie IIConf. dr. Ghiaţău RoxanaAsist. Curea Roxanascris2024-02-0113:00-16:00B8
GR23BiogeografieConf. dr. Lupaşcu AngelaAsist. dr. Aniţei Liliana-Gabrielascris2024-02-0511:00-13:00B8
GR23Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0708:00-11:00623
GR23Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0711:00-13:00623
GR23Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0713:00-16:00623
GR23Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0716:00-18:00623
GR24PedogeografieConf. dr. Secu Cristian-VasilicăConf. dr. Secu Cristian-Vasilicăscris2024-01-2308:00-11:00B8
GR24Teledetecţie şi fotointerpretareLect. dr. Roman Aurelian-NicolaeAsist. dr. Enea Andreiscris2024-01-2611:00-13:00B8
GR24GeomorfologieProf. dr. Dumitriu DanAsistent cercetare dr. Necula Nicuşorscris2024-01-3013:00-16:00B8
GR24Pedagogie IIConf. dr. Ghiaţău RoxanaAsist. Curea Roxanascris2024-02-0113:00-16:00B8
GR24Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0208:00-11:00623
GR24Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0211:00-13:00623
GR24Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0213:00-16:00623
GR24Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0216:00-18:00623
GR24BiogeografieConf. dr. Lupaşcu AngelaAsist. dr. Aniţei Liliana-Gabrielascris2024-02-0511:00-13:00B8
GR25PedogeografieConf. dr. Secu Cristian-VasilicăConf. dr. Secu Cristian-Vasilicăscris2024-01-2308:00-11:00B8
GR25Teledetecţie şi fotointerpretareLect. dr. Roman Aurelian-NicolaeAsist. dr. Enea Andreiscris2024-01-2611:00-13:00B8
GR25GeomorfologieProf. dr. Dumitriu DanAsistent cercetare dr. Necula Nicuşorscris2024-01-3013:00-16:00B8
GR25Pedagogie IIConf. dr. Ghiaţău RoxanaAsist. Curea Roxanascris2024-02-0113:00-16:00B8
GR25BiogeografieConf. dr. Lupaşcu AngelaAsist. dr. Aniţei Liliana-Gabrielascris2024-02-0511:00-13:00B8
GR25Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0908:00-11:00623
GR25Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0911:00-13:00623
GR25Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0913:00-16:00623
GR25Geologia RomânieiProf. dr. Juravle Doru-ToaderConf. dr. Niacşu Lilianoral2024-02-0916:00-18:00623
GR31Geografia turismuluiLect. dr. Stoleriu Oana-MihaelaCS dr. Cehan Alexandrascris2024-01-2213:00-16:00B8
GR31Geografia Americii şi AfriciiLect. dr. Larion DanielaAsist. dr. Albulescu Andra-Cosminascris2024-01-2516:00-18:00B8
GR31Geografia mediuluiConf. dr. Ursu AdrianAsist. dr. Jitariu Vasileoral2024-01-2811:00-13:00622
GR31Geografia fizică a RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiAsistent cercetare dr. Necula Nicuşororal2024-02-0308:00-11:00664
GR31Geografia fizică a RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiAsistent cercetare dr. Necula Nicuşororal2024-02-0311:00-13:00664
GR31Geografia fizică a RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiAsistent cercetare dr. Necula Nicuşororal2024-02-0313:00-16:00664
GR31Instruire asistată de calculatorConf. dr. Niţucă CosticăDrd. Frenţescu-Tordai Laurascris2024-02-0816:00-18:00B8
GR31Organizarea spaţiului geograficLect. dr. Eva MihailAsist. dr. Corodescu-Roşca Emascris2024-02-0818:00-20:00Online
GR32Geografia turismuluiLect. dr. Stoleriu Oana-MihaelaCS dr. Cehan Alexandrascris2024-01-2213:00-16:00B8
GR32Geografia Americii şi AfriciiLect. dr. Larion DanielaAsist. dr. Albulescu Andra-Cosminascris2024-01-2516:00-18:00B8
GR32Geografia mediuluiConf. dr. Ursu AdrianAsist. dr. Jitariu Vasileoral2024-01-3013:00-16:00622
GR32Geografia fizică a RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiAsistent cercetare dr. Necula Nicuşororal2024-02-0608:00-11:00664
GR32Geografia fizică a RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiAsistent cercetare dr. Necula Nicuşororal2024-02-0611:00-13:00664
GR32Geografia fizică a RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiAsistent cercetare dr. Necula Nicuşororal2024-02-0613:00-16:00664
GR32Instruire asistată de calculatorConf. dr. Niţucă CosticăDrd. Frenţescu-Tordai Laurascris2024-02-0816:00-18:00B8
GR32Organizarea spaţiului geograficLect. dr. Eva MihailAsist. dr. Corodescu-Roşca Emascris2024-02-0818:00-20:00Online
GR33Geografia turismuluiLect. dr. Stoleriu Oana-MihaelaCS dr. Cehan Alexandrascris2024-01-2213:00-16:00B8
GR33Geografia Americii şi AfriciiLect. dr. Larion DanielaAsist. dr. Albulescu Andra-Cosminascris2024-01-2516:00-18:00B8
GR33Geografia mediuluiConf. dr. Ursu AdrianAsist. dr. Jitariu Vasileoral2024-01-3008:00-11:00622
GR33Geografia mediuluiConf. dr. Ursu AdrianAsist. dr. Jitariu Vasileoral2024-01-3011:00-13:00622
GR33Geografia fizică a RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiAsistent cercetare dr. Necula Nicuşororal2024-02-0208:00-11:00664
GR33Geografia fizică a RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiAsistent cercetare dr. Necula Nicuşororal2024-02-0211:00-13:00664
GR33Geografia fizică a RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiAsistent cercetare dr. Necula Nicuşororal2024-02-0213:00-16:00664
GR33Instruire asistată de calculatorConf. dr. Niţucă CosticăDrd. Frenţescu-Tordai Laurascris2024-02-0816:00-18:00B8
GR33Organizarea spaţiului geograficLect. dr. Eva MihailAsist. dr. Corodescu-Roşca Emascris2024-02-0818:00-20:00Online
GS11Biostratigrafie şi paleoecologie. Aplicaţii în cercetarea hidrocarburilorConf. dr. Ţibuleac PaulŞef lucr. dr. Cirimpei Claudiaoral2024-02-0311:00-13:00567
GS11Fluide de foraj şi impactul asupra mediuluiŞef lucr. dr. Sîrbu Doina-SmarandaŞef lucr. dr. Stan Cristina-Oanascris2024-02-0313:00-16:00570
GS11Presiuni anormale în forarea sondelorŞef lucr. dr. Chelariu CiprianConf. dr. Ţabără Danielscris2024-02-0411:00-13:00568
GS11Petrologia rocilor rezervor siliciclasticeProf. dr. Buzgar NicolaeŞef lucr. dr. Stan Cristina-Oanascris2024-02-0413:00-16:00568
GS21Micropaleontologie aplicatăConf. dr. Ionesi ViorelŞef lucr. dr. Pascariu Florentinascris2024-02-0711:00-13:00568
GS21Stratigrafie secvenţialăProf. dr. Miclăuş Crina-GenovevaAsist. dr. Loghin Sergiuscris2024-02-0811:00-13:00568
GS21Bazine sedimentare. Evaluarea potenţialului petroliferProf. dr. Baciu Dorin-SorinŞef lucr. dr. Dumitriu Tony-Cristianscris2024-02-0911:00-13:00568
GT11Geografie fizică generalăConf. dr. Lesenciuc Cristian-DanAsist. dr. Iosub Marinascris2024-01-2211:00-13:00B8
GT11Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
GT11Cartografie cu elemente de geomaticăLect. dr. Nica Dragoş-ConstantinLect. dr. Roman Aurelian-Nicolaescris2024-01-2613:00-16:00B8
GT11GeomaticăLect. dr. Roman Aurelian-NicolaeDrd. Codru Ionuţ-Costelscris2024-01-2913:00-16:00B8
GT11Meteorologie şi ClimatologieLect. dr. Ichim PavelDrd. Creţu Ştefanel-Claudiuoral2024-02-0508:00-11:00657
GT11Geografia economică şi a resurselor naturaleLect. dr. Dimitriu Radu-IonuţAsist. dr. Jitariu Vasilescris2024-02-0813:00-16:00B8
GT11Geografie umană generalăProf. dr. Groza OctavianAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-02-1013:00-16:00B8
GT12Geografie fizică generalăConf. dr. Lesenciuc Cristian-DanAsist. dr. Iosub Marinascris2024-01-2211:00-13:00B8
GT12Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
GT12Cartografie cu elemente de geomaticăLect. dr. Nica Dragoş-ConstantinLect. dr. Roman Aurelian-Nicolaescris2024-01-2613:00-16:00B8
GT12GeomaticăLect. dr. Roman Aurelian-NicolaeDrd. Codru Ionuţ-Costelscris2024-01-2913:00-16:00B8
GT12Meteorologie şi ClimatologieLect. dr. Ichim PavelDrd. Creţu Ştefanel-Claudiuoral2024-02-0508:00-11:00657
GT12Geografia economică şi a resurselor naturaleLect. dr. Dimitriu Radu-IonuţAsist. dr. Jitariu Vasilescris2024-02-0813:00-16:00B8
GT12Geografie umană generalăProf. dr. Groza OctavianAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-02-1013:00-16:00B8
GT13Geografie fizică generalăConf. dr. Lesenciuc Cristian-DanAsist. dr. Iosub Marinascris2024-01-2211:00-13:00B8
GT13Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
GT13Cartografie cu elemente de geomaticăLect. dr. Nica Dragoş-ConstantinLect. dr. Roman Aurelian-Nicolaescris2024-01-2613:00-16:00B8
GT13GeomaticăLect. dr. Roman Aurelian-NicolaeDrd. Codru Ionuţ-Costelscris2024-01-2913:00-16:00B8
GT13Meteorologie şi ClimatologieLect. dr. Ichim PavelDrd. Creţu Ştefanel-Claudiuoral2024-02-0411:00-13:00657
GT13Geografia economică şi a resurselor naturaleLect. dr. Dimitriu Radu-IonuţAsist. dr. Jitariu Vasilescris2024-02-0713:00-16:00B8
GT13Geografie umană generalăProf. dr. Groza OctavianAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-02-1013:00-16:00B8
GT14Geografie fizică generalăConf. dr. Lesenciuc Cristian-DanAsist. dr. Iosub Marinascris2024-01-2211:00-13:00B8
GT14Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
GT14Cartografie cu elemente de geomaticăLect. dr. Nica Dragoş-ConstantinLect. dr. Roman Aurelian-Nicolaescris2024-01-2616:00-18:00B8
GT14Cartografie cu elemente de geomaticăLect. dr. Roman Aurelian-NicolaeDrd. Codru Ionuţ-Costelscris2024-01-2913:00-16:00B8
GT14Meteorologie şi ClimatologieLect. dr. Ichim PavelDrd. Creţu Ştefanel-Claudiuoral2024-02-0508:00-11:00657
GT14Geografia economică şi a resurselor naturaleLect. dr. Dimitriu Radu-IonuţLect. dr. Dimitriu Radu-Ionuţscris2024-02-0813:00-16:00B8
GT14Geografie umană generalăProf. dr. Groza OctavianAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-02-1013:00-16:00B8
GT15Geografie fizică generalăConf. dr. Lesenciuc Cristian-DanAsist. dr. Iosub Marinascris2024-01-2211:00-13:00B8
GT15Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
GT15Cartografie cu elemente de geomaticăLect. dr. Nica Dragoş-ConstantinLect. dr. Roman Aurelian-Nicolaescris2024-01-2616:00-18:00B8
GT15Cartografie cu elemente de geomaticăLect. dr. Roman Aurelian-NicolaeDrd. Codru Ionuţ-Costelscris2024-01-2913:00-16:00B8
GT15Meteorologie şi ClimatologieLect. dr. Ichim PavelDrd. Creţu Ştefanel-Claudiuoral2024-02-0408:00-11:00657
GT15Geografia economică şi a resurselor naturaleLect. dr. Dimitriu Radu-IonuţAsist. dr. Jitariu Vasilescris2024-02-0713:00-16:00B8
GT15Geografie umană generalăProf. dr. Groza OctavianAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-02-1013:00-16:00B8
GT21Biogeografie și EcoturismConf. dr. Stoleriu Cristian-ConstantinAsist. dr. Aniţei Liliana-Gabrielascris2024-01-2211:00-13:00654
GT21Geografia populaţieiLect. dr. Tudora DanielCS III dr. Munteanu Alina-Violetascris2024-01-2413:00-16:00B8
GT21GeomorfologieProf. dr. Dumitriu DanAsistent cercetare dr. Necula Nicuşorscris2024-01-3011:00-13:00B8
GT21Pedagogie IIConf. dr. Ghiaţău RoxanaAsist. Curea Roxanascris2024-02-0113:00-16:00B8
GT21Regiuni şi centre turisticeLect. dr. Larion DanielaLect. dr. Horea-Şerban Raluca-Ioanascris2024-02-0211:00-13:00B8
GT22Biogeografie și EcoturismConf. dr. Stoleriu Cristian-ConstantinAsist. dr. Aniţei Liliana-Gabrielascris2024-01-2211:00-13:00654
GT22Geografia populaţieiLect. dr. Tudora DanielCS III dr. Munteanu Alina-Violetascris2024-01-2413:00-16:00B8
GT22GeomorfologieProf. dr. Dumitriu DanAsistent cercetare dr. Necula Nicuşorscris2024-01-3011:00-13:00B8
GT22Pedagogie IIConf. dr. Ghiaţău RoxanaAsist. Curea Roxanascris2024-02-0113:00-16:00B8
GT22Regiuni şi centre turisticeLect. dr. Larion DanielaLect. dr. Horea-Şerban Raluca-Ioanascris2024-02-0211:00-13:00B8
GT23Biogeografie și EcoturismConf. dr. Stoleriu Cristian-ConstantinAsist. dr. Aniţei Liliana-Gabrielascris2024-01-2211:00-13:00654
GT23Geografia populaţieiLect. dr. Tudora DanielCS III dr. Munteanu Alina-Violetascris2024-01-2413:00-16:00B8
GT23GeomorfologieProf. dr. Dumitriu DanAsistent cercetare dr. Necula Nicuşorscris2024-01-3011:00-13:00B8
GT23Regiuni şi centre turisticeLect. dr. Larion DanielaLect. dr. Horea-Şerban Raluca-Ioanascris2024-02-0211:00-13:00B8
GT24Biogeografie și EcoturismConf. dr. Stoleriu Cristian-ConstantinAsist. dr. Aniţei Liliana-Gabrielascris2024-01-2211:00-13:00654
GT24Geografia populaţieiLect. dr. Tudora DanielLect. dr. Tudora Danielscris2024-01-2413:00-16:00B8
GT24GeomorfologieProf. dr. Dumitriu DanProf. dr. Dumitriu Danscris2024-01-3011:00-13:00B8
GT24Regiuni şi centre turisticeLect. dr. Larion DanielaLect. dr. Horea-Şerban Raluca-Ioanascris2024-02-0211:00-13:00B8
GT25Biogeografie și EcoturismConf. dr. Stoleriu Cristian-ConstantinAsist. dr. Aniţei Liliana-Gabrielascris2024-01-2211:00-13:00654
GT25Geografia populaţieiLect. dr. Tudora DanielCS III dr. Munteanu Alina-Violetascris2024-01-2413:00-16:00B8
GT25GeomorfologieProf. dr. Dumitriu DanConf. dr. Niculiţă Mihaiscris2024-01-3011:00-13:00B8
GT25Pedagogie IIConf. dr. Ghiaţău RoxanaAsist. Curea Roxanascris2024-02-0113:00-16:00B8
GT31Contabilitate în turismProf. dr. Georgescu Iuliana-EugeniaAsist. dr. Chiriac Irinascris2024-01-2208:00-11:00629
GT31Metodologia evaluării resurselor turisticeLect. dr. Roşu LucianAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-01-2316:00-18:00621
GT31Patrimoniul turistic natural al RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiLect. dr. Vasiliniuc Ionuţscris2024-01-2511:00-13:00653B
GT31Planificare şi Amenajare în turismLect. dr. Bulai MihaiAsist. dr. Corodescu-Roşca Emascris2024-01-2713:00-16:00Online
GT31Geografia regională a României și regiunile turisticeConf. dr. Lesenciuc Cristian-DanConf. dr. Lesenciuc Cristian-Danscris2024-01-3111:00-13:00B8
GT31Geografia mediuluiConf. dr. Ursu AdrianAsist. dr. Jitariu Vasileoral2024-02-0213:00-16:00622
GT31Geoturism şi geosituriConf. dr. Niacşu LilianAsist. dr. Enea Andreicolocviu2024-02-0513:00-16:00658
GT31Instruire asistată de calculatorConf. dr. Niţucă CosticăDrd. Frenţescu-Tordai Laurascris2024-02-0816:00-18:00B8
GT32Contabilitate în turismProf. dr. Georgescu Iuliana-EugeniaAsist. dr. Chiriac Irinascris2024-01-2208:00-11:00629
GT32Metodologia evaluării resurselor turisticeLect. dr. Roşu LucianAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-01-2316:00-18:00621
GT32Patrimoniul turistic natural al RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiLect. dr. Vasiliniuc Ionuţscris2024-01-2508:00-11:00653B
GT32Planificare şi Amenajare în turismLect. dr. Bulai MihaiAsist. dr. Corodescu-Roşca Emascris2024-01-2713:00-16:00Online
GT32Geografia mediuluiConf. dr. Ursu AdrianAsist. dr. Jitariu Vasileoral2024-01-2908:00-11:00622
GT32Geografia regională a României și regiunile turisticeConf. dr. Lesenciuc Cristian-DanConf. dr. Lesenciuc Cristian-Danscris2024-01-3111:00-13:00B8
GT32Geoturism şi geosituriConf. dr. Niacşu LilianAsist. dr. Enea Andreicolocviu2024-02-0613:00-16:00658
GT32Geoturism şi geosituriConf. dr. Niacşu LilianAsist. dr. Enea Andreicolocviu2024-02-0616:00-18:00658
GT32Instruire asistată de calculatorConf. dr. Niţucă CosticăDrd. Frenţescu-Tordai Laurascris2024-02-0816:00-18:00B8
GT33Contabilitate în turismProf. dr. Georgescu Iuliana-EugeniaAsist. dr. Chiriac Irinascris2024-01-2208:00-11:00629
GT33Metodologia evaluării resurselor turisticeLect. dr. Roşu LucianAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-01-2316:00-18:00621
GT33Patrimoniul turistic natural al RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiLect. dr. Vasiliniuc Ionuţscris2024-01-2508:00-11:00653B
GT33Planificare şi Amenajare în turismLect. dr. Bulai MihaiAsist. dr. Corodescu-Roşca Emascris2024-01-2713:00-16:00Online
GT33Geografia mediuluiConf. dr. Ursu AdrianAsist. dr. Jitariu Vasileoral2024-01-2908:00-11:00622
GT33Geografia regională a României și regiunile turisticeConf. dr. Lesenciuc Cristian-DanConf. dr. Lesenciuc Cristian-Danscris2024-01-3111:00-13:00B8
GT33Geoturism şi geosituriConf. dr. Niacşu LilianAsist. dr. Enea Andreicolocviu2024-02-0508:00-11:00658
GT33Geoturism şi geosituriConf. dr. Niacşu LilianAsist. dr. Enea Andreicolocviu2024-02-0511:00-13:00658
GT34Contabilitate în turismProf. dr. Georgescu Iuliana-EugeniaAsist. dr. Chiriac Irinascris2024-01-2208:00-11:00629
GT34Metodologia evaluării resurselor turisticeLect. dr. Roşu LucianAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-01-2316:00-18:00621
GT34Patrimoniul turistic natural al RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiLect. dr. Vasiliniuc Ionuţscris2024-01-2513:00-16:00653B
GT34Planificare şi Amenajare în turismLect. dr. Bulai MihaiAsist. dr. Corodescu-Roşca Emascris2024-01-2713:00-16:00Online
GT34Geografia regională a României și regiunile turisticeConf. dr. Lesenciuc Cristian-DanConf. dr. Lesenciuc Cristian-Danscris2024-01-3111:00-13:00B8
GT34Geografia mediuluiConf. dr. Ursu AdrianAsist. dr. Jitariu Vasileoral2024-02-0208:00-11:00622
GT34Geoturism şi geosituriConf. dr. Niacşu LilianAsist. dr. Enea Andreicolocviu2024-02-0611:00-13:00658
GT34Instruire asistată de calculatorConf. dr. Niţucă CosticăDrd. Frenţescu-Tordai Laurascris2024-02-0816:00-18:00B8
GTEN11Meteorologie şi ClimatologieConf. dr. Sfîcă LucianLect. dr. Ichim Pavelscris2024-01-2211:00-13:00657
GTEN11Cartografie cu elemente de geomaticăLect. dr. Nica Dragoş-ConstantinLect. dr. Roman Aurelian-Nicolaescris2024-01-2408:00-11:00629
GTEN11Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
GTEN11Geografie fizică generalăLect. dr. Vasiliniuc IonuţLect. dr. Vasiliniuc Ionuţscris2024-01-2611:00-13:00653D
GTEN11Geografie umană generalăLect. dr. Camară GabrielAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-01-2911:00-13:00629
GTEN11Cartografie cu elemente de geomaticăLect. dr. Roman Aurelian-NicolaeDrd. Codru Ionuţ-Costelscris2024-01-3011:00-13:00629
GTEN11Geografia economică şi a resurselor naturaleLect. dr. Istrate MarinelaAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-01-3108:00-11:00B8
GTEN12Meteorologie şi ClimatologieConf. dr. Sfîcă LucianLect. dr. Ichim Pavelscris2024-01-2211:00-13:00660
GTEN12Cartografie cu elemente de geomaticăLect. dr. Nica Dragoş-ConstantinLect. dr. Roman Aurelian-Nicolaescris2024-01-2408:00-11:00629
GTEN12Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
GTEN12Geografie fizică generalăLect. dr. Vasiliniuc IonuţLect. dr. Vasiliniuc Ionuţscris2024-01-2611:00-13:00653D
GTEN12Geografie umană generalăLect. dr. Camară GabrielAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-01-2911:00-13:00629
GTEN12Cartografie cu elemente de geomaticăLect. dr. Roman Aurelian-NicolaeDrd. Codru Ionuţ-Costelscris2024-01-3011:00-13:00629
GTEN12Geografia economică şi a resurselor naturaleLect. dr. Istrate MarinelaAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-01-3108:00-11:00B8
GTFR11Meteorologie şi ClimatologieConf. dr. Sfîcă LucianAsoc. dr. Stoleriu Alexandra-Petronelaoral2024-01-2208:00-11:00657
GTFR11Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
GTFR11Geografia economică şi a resurselor naturaleLect. dr. Camară GabrielAsist. dr. Corodescu-Roşca Emascris2024-01-2608:00-11:00656
GTFR11Cartografie cu elemente de geomaticăLect. dr. Roman Aurelian-NicolaeAsist. dr. Enea Andreiscris2024-01-2911:00-13:00656
GTFR11Geografie fizică generalăLect. dr. Rusu AlexandruLect. dr. Roşu Lucianproiect2024-02-0911:00-13:00656
GTFR11Geografie umană generalăLect. dr. Rusu AlexandruLect. dr. Roşu Lucianproiect2024-02-0913:00-16:00656
GTFR21Biogeografie și EcoturismConf. dr. Stoleriu Cristian-ConstantinLect. dr. Roman Aurelian-Nicolaescris2024-01-2213:00-16:00654
GTFR21GeomorfologieProf. dr. Grozavu AdrianLect. dr. Rusu Alexandruscris2024-01-2411:00-13:00623
GTFR21Geografia populaţieiProf. dr. Muntele IonelCS dr. Cehan Alexandrascris2024-01-2611:00-13:00623
GTFR31Contabilitate în turismProf. dr. Istrate CostelProf. dr. Robu Ioan-Bogdanscris2024-01-2208:00-11:00662
GTFR31Metodologia evaluării resurselor turisticeLect. dr. Roşu LucianLect. dr. Bănică Alexandruscris2024-01-2211:00-13:00531
GTFR31Geografia mediuluiLect. dr. Bănică AlexandruLect. dr. Roşu Lucianscris2024-01-2508:00-11:00653D
GTFR31Planificare și amenajare în turismLect. dr. Bulai MihaiAsist. dr. Corodescu-Roşca Emascris2024-01-2713:00-16:00Online
GTFR31Patrimoniul turistic natural al RomânieiLect. dr. Roman Aurelian-NicolaeDrd. Codru Ionuţ-Costelscris2024-01-3008:00-11:00660
GTFR31Geosituri și geoturismConf. dr. Niacşu LilianCS III dr. Mihu-Pintilie Alincolocviu2024-02-0511:00-13:00658
GTFR31Instruire asistată de calculatorConf. dr. Niţucă CosticăDrd. Frenţescu-Tordai Laurascris2024-02-0816:00-18:00B8
HM11Hidrologie şi OceanografieConf. dr. Minea IonuţAsist. dr. Chelariu Oana-Elenascris2024-01-2208:00-11:00B8
HM11Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
HM11Cartografie cu elemente de topografieLect. dr. Nica Dragoş-ConstantinLect. dr. Camară Gabrielscris2024-01-2508:00-11:00B8
HM11Meteorologie şi ClimatologieConf. dr. Sfîcă LucianLect. dr. Ichim Pavelscris2024-01-2713:00-16:00B8
HM11Geografia economică şi a resurselor naturaleLect. dr. Istrate MarinelaDrd. Gabor Robert-Vicenţiuscris2024-01-2911:00-13:00B8
HM11Geografie fizică generalăConf. dr. Lesenciuc Cristian-DanAsist. dr. Iosub Marinascris2024-02-0111:00-13:00B8
HM11Geografie umană generalăProf. dr. Groza OctavianAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-02-1008:00-11:00B8
HM21PedogeografieConf. dr. Secu Cristian-VasilicăLect. dr. Vasiliniuc Ionuţscris2024-01-2311:00-13:00B8
HM21Teledetecţie şi fotointerpretareLect. dr. Roman Aurelian-NicolaeAsist. dr. Enea Andreiscris2024-01-2611:00-13:00B8
HM21GeomorfologieProf. dr. Dumitriu DanConf. dr. Niculiţă Mihaiscris2024-01-3016:00-18:00B8
HM21Pedagogie IIConf. dr. Ghiaţău RoxanaAsist. Curea Roxanascris2024-02-0113:00-16:00B8
HM21BiogeografieConf. dr. Lupaşcu AngelaAsist. dr. Aniţei Liliana-Gabrielascris2024-02-0511:00-13:00B8
HM21Gestiunea resurselor de apăConf. dr. Minea IonuţAsistent cercetare dr. Boicu Danielscris2024-02-0711:00-13:00660
HM31Modificări climatice globaleConf. dr. Sfîcă LucianLect. dr. Ichim Pavelscris+oral2024-01-2613:00-16:00657
HM31Geografia fizică a RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiAsistent cercetare dr. Necula Nicuşororal2024-01-2908:00-11:00664
HM31Geografia mediuluiConf. dr. Ursu AdrianAsist. dr. Jitariu Vasileoral2024-02-0108:00-11:00622
HM31Clima şi hidrologia RomânieiConf. dr. Minea IonuţLect. dr. Ichim Pavelscris2024-02-0611:00-13:00657
HM31Instruire asistată de calculatorConf. dr. Niţucă CosticăDrd. Frenţescu-Tordai Laurascris2024-02-0816:00-18:00B8
IG11Algebră liniară, geometrie analitică și diferențialăConf. dr. Crâşmăreanu MirceaAsist. dr. Botezat Sorinscris2024-01-2208:00-11:00530
IG11Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
IG11Chimie 2 (analitică)Conf. dr. Gavriloaiei TraianŞef lucr. dr. Aştefanei Danscris2024-01-2511:00-13:00530
IG11CristalografieConf. dr. Apopei Andrei-IonuţConf. dr. Buzatu Andreiscris2024-02-0513:00-16:00B6
IG11Chimie 1 (generală)Prof. dr. Bulgariu DumitruŞef lucr. dr. Aştefanei Danscris2024-02-0908:00-11:00B6
IG12Algebră liniară, geometrie analitică și diferențialăConf. dr. Crâşmăreanu MirceaAsist. dr. Botezat Sorinscris2024-01-2208:00-11:00530
IG12Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
IG12Chimie 2 (analitică)Conf. dr. Gavriloaiei TraianŞef lucr. dr. Aştefanei Danscris2024-01-2511:00-13:00530
IG12CristalografieConf. dr. Apopei Andrei-IonuţConf. dr. Buzatu Andreiscris2024-02-0513:00-16:00B6
IG12Chimie 1 (generală)Prof. dr. Bulgariu DumitruŞef lucr. dr. Aştefanei Danscris2024-02-0908:00-11:00B6
IG13Algebră liniară, geometrie analitică și diferențialăConf. dr. Crâşmăreanu MirceaAsist. dr. Botezat Sorinscris2024-01-2208:00-11:00530
IG13Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
IG13Chimie 2 (analitică)Conf. dr. Gavriloaiei TraianŞef lucr. dr. Aştefanei Danscris2024-01-2511:00-13:00530
IG13CristalografieConf. dr. Apopei Andrei-IonuţConf. dr. Buzatu Andreiscris2024-02-0513:00-16:00B6
IG13Chimie 1 (generală)Prof. dr. Bulgariu DumitruŞef lucr. dr. Aştefanei Danscris2024-02-0908:00-11:00B6
IG21Fizică 2Conf. dr. Cimpoeşu DorinConf. dr. Dumitru Ioanscris2024-01-2311:00-13:00B6
IG21Mineralogie sistematicăConf. dr. Apopei Andrei-IonuţConf. dr. Buzatu Andreiscris2024-01-3111:00-13:00B6
IG21HidrogeologieConf. dr. Ionesi ViorelŞef lucr. dr. Dumitriu Tony-Cristianscris2024-02-0211:00-13:00B6
IG21Paleontologie 1Conf. dr. Ţibuleac PaulŞef lucr. dr. Cirimpei Claudiaoral2024-02-0711:00-13:00567
IG22Fizică 2Conf. dr. Cimpoeşu DorinConf. dr. Dumitru Ioanscris2024-01-2311:00-13:00B6
IG22Mineralogie sistematicăConf. dr. Apopei Andrei-IonuţConf. dr. Buzatu Andreiscris2024-01-3111:00-13:00B6
IG22HidrogeologieConf. dr. Ionesi ViorelŞef lucr. dr. Cirimpei Claudiascris2024-02-0211:00-13:00B6
IG22Paleontologie 1Conf. dr. Ţibuleac PaulŞef lucr. dr. Cirimpei Claudiaoral2024-02-0711:00-13:00567
IG31Petrologie MetamorficăProf. dr. Iancu Ovidiu-GabrielAsist. dr. Buliga Iulianascris2024-01-2311:00-13:00568
IG31Prospecţiunea şi explorarea geologicăProf. dr. Stumbea Dan-VasileŞef lucr. dr. Hanu Dan-Bogdanscris2024-01-2611:00-13:00530
IG31Zăcăminte de minereuriProf. dr. Stumbea Dan-VasileŞef lucr. dr. Hanu Dan-Bogdanscris2024-01-2911:00-13:00530
IG31Geologie structurală şi Cartografie geologică 2Prof. dr. Baciu Dorin-SorinŞef lucr. dr. Dumitriu Tony-Cristianscris2024-02-0111:00-13:00568
IG32Petrologie MetamorficăProf. dr. Iancu Ovidiu-GabrielAsist. dr. Buliga Iulianascris2024-01-2311:00-13:00568
IG32Prospecţiunea şi explorarea geologicăProf. dr. Stumbea Dan-VasileŞef lucr. dr. Hanu Dan-Bogdanscris2024-01-2611:00-13:00530
IG32Zăcăminte de minereuriProf. dr. Stumbea Dan-VasileŞef lucr. dr. Hanu Dan-Bogdanscris2024-01-2911:00-13:00530
IG32Geologie structurală şi Cartografie geologică 2Prof. dr. Baciu Dorin-SorinŞef lucr. dr. Dumitriu Tony-Cristianscris2024-02-0111:00-13:00568
IG41Geologia României 1Şef lucr. dr. Răţoi Bogdan-GabrielDrd. Chelariu Marianscris2024-01-2311:00-13:00569
IG41Ingineria sistemelor petrolifere 1Şef lucr. dr. Chelariu CiprianConf. dr. Ţabără Danielscris2024-01-2611:00-13:00568
IG41Paleobotanică şi palinologieConf. dr. Ţabără DanielŞef lucr. dr. Chelariu Ciprianscris2024-01-3011:00-13:00531
IG41MicropaleontologieConf. dr. Ionesi ViorelŞef lucr. dr. Pascariu Florentinascris2024-02-0111:00-13:00569
IG42Geologia României 1Şef lucr. dr. Răţoi Bogdan-GabrielDrd. Chelariu Marianscris2024-01-2311:00-13:00569
IG42Ingineria sistemelor petrolifere 1Şef lucr. dr. Chelariu CiprianConf. dr. Ţabără Danielscris2024-01-2611:00-13:00568
IG42Paleobotanică şi palinologieConf. dr. Ţabără DanielŞef lucr. dr. Chelariu Ciprianscris2024-01-3011:00-13:00531
IG42MicropaleontologieConf. dr. Ionesi ViorelŞef lucr. dr. Pascariu Florentinascris2024-02-0111:00-13:00569
MADD11Bazele teoretice și metodologice ale cercetării riscurilorProf. dr. Grozavu AdrianLect. dr. Bănică Alexandruscris2024-01-2513:00-16:00627
MADD11Calitatea terenurilorConf. dr. Niacşu LilianAsist. dr. Enea Andreicolocviu2024-01-2611:00-13:00658
MADD11Calitatea terenurilorConf. dr. Niacşu LilianAsist. dr. Enea Andreicolocviu2024-01-2613:00-16:00658
MADD11Calitatea vieţii şi rezilienţa teritoriului în dezvoltarea regionalăLect. dr. Bănică AlexandruLect. dr. Roşu Lucianscris2024-02-0113:00-16:00627
MADD11Riscuri antropiceProf. dr. Rusu EugenProf. dr. Rusu Eugenscris2024-02-0213:00-16:00662Neconfirmat
MADD11Principiile dezvoltării durabileConf. dr. Ursu AdrianAsist. dr. Jitariu Vasileproiect2024-02-0811:00-13:00621
MADD11Aplicaţii ale SIG şi ale Teledetecţiei în Ştiinţa MediuluiConf. dr. Ursu AdrianAsist. dr. Jitariu Vasileproiect2024-02-0913:00-16:00621
MADD21Agricultură ecologicăConf. dr. Niacşu LilianConf. dr. Niacşu Liliancolocviu2024-01-2511:00-13:00621
MADD21Administraţia mediului în România. Structura şi activitatea de monitoringLect. dr. Roman Aurelian-NicolaeLect. dr. Roman Aurelian-Nicolaecolocviu2024-01-2811:00-13:00621
MADD21Amenajarea ariilor forestiereConf. dr. Lupaşcu AngelaAsist. dr. Aniţei Liliana-Gabrielascris2024-02-0513:00-16:00621
MADD21EcotoxicologieProf. dr. Tănase CătălinProf. dr. Tănase Cătălinproiect+oral2024-02-0611:00-13:00B467
PT11Hidrologie şi OceanografieConf. dr. Stoleriu Cristian-ConstantinAsist. dr. Chelariu Oana-Elenascris2024-01-2216:00-18:00654
PT11Psihologia educaţieiLect. dr. Diac GeorgetaDrd. Corlătianu Mălinascris2024-01-2416:00-18:00B8
PT11Meteorologie şi ClimatologieConf. dr. Sfîcă LucianDrd. Hriţac Robertscris2024-01-2713:00-16:00B8
PT11Geografia economică şi a resurselor naturaleLect. dr. Istrate MarinelaAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-01-2908:00-11:00B8
PT11Geografie fizică generalăConf. dr. Lesenciuc Cristian-DanAsist. dr. Iosub Marinascris2024-02-0111:00-13:00B8
PT11Geografie umană generalăProf. dr. Groza OctavianAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-02-1008:00-11:00B8
PT21Geodezie cu elemente de geomaticăLect. dr. Nica Dragoş-ConstantinLect. dr. Roman Aurelian-Nicolaescris2024-01-2311:00-13:00629
PT21Teledetecţie şi fotointerpretareLect. dr. Roman Aurelian-NicolaeAsist. dr. Enea Andreiscris2024-01-2611:00-13:00B8
PT21Geodezie cu elemente de geomaticăLect. dr. Roman Aurelian-NicolaeAsist. dr. Enea Andreiscris2024-01-2613:00-16:00629
PT21GeomorfologieProf. dr. Dumitriu DanAsistent cercetare dr. Necula Nicuşorscris2024-01-3016:00-18:00B8
PT21Pedagogie IIConf. dr. Ghiaţău RoxanaAsist. Curea Roxanascris2024-02-0113:00-16:00B8
PT21BiogeografieConf. dr. Lupaşcu AngelaAsist. dr. Aniţei Liliana-Gabrielascris2024-02-0511:00-13:00B8
PT21PedogeografieConf. dr. Secu Cristian-VasilicăLect. dr. Vasiliniuc Ionuţscris2024-02-0711:00-13:00629
PT31Amenajarea aşezărilor umane cu elemente de urbanismProf. dr. Iaţu CorneliuAsoc. Mustiaţă Alexandruscris2024-01-2208:00-11:00656
PT31Geografia fizică a RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiAsistent cercetare dr. Necula Nicuşororal2024-01-2908:00-11:00664
PT31Geografia fizică a RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiAsistent cercetare dr. Necula Nicuşororal2024-01-2911:00-13:00664
PT31Geografia fizică a RomânieiConf. dr. Niculiţă MihaiAsistent cercetare dr. Necula Nicuşororal2024-01-2913:00-16:00664
PT31Geografia mediuluiConf. dr. Ursu AdrianAsist. dr. Jitariu Vasileoral2024-02-0111:00-13:00622
PT31Geografia mediuluiConf. dr. Ursu AdrianAsist. dr. Jitariu Vasileoral2024-02-0113:00-16:00622
PT31Geografia mediuluiConf. dr. Ursu AdrianAsist. dr. Jitariu Vasileoral2024-02-0116:00-18:00622
PT31Managementul planificării teritorialeLect. dr. Rusu AlexandruLect. dr. Camară Gabrielproiect+oral2024-02-0511:00-13:00656
PT31Instruire asistată de calculatorConf. dr. Niţucă CosticăDrd. Frenţescu-Tordai Laurascris2024-02-0816:00-18:00B8
PT31Organizarea spaţiului geograficLect. dr. Eva MihailAsist. dr. Corodescu-Roşca Emascris2024-02-0818:00-20:00Online
PTF11Geografie fizică generalăConf. dr. Lesenciuc Cristian-DanAsist. dr. Iosub Marinascris2024-01-2208:00-11:00Focșani-P28
PTF11Hidrologie şi OceanografieConf. dr. Minea IonuţAsist. dr. Chelariu Oana-Elenascris2024-01-2713:00-16:00Focșani-P28
PTF11Psihologia educaţieiDrd. Arhip GeorgelDrd. Arhip Georgelscris2024-02-0308:00-11:00Focșani-P27Neconfirmat
PTF11Geografia economică şi a resurselor naturaleLect. dr. Dimitriu Radu-IonuţAsist. dr. Jitariu Vasilescris2024-02-0413:00-16:00Focșani-P28
PTF11Geografie umană generalăProf. dr. Groza OctavianAsist. dr. Opria Ana-Mariascris2024-02-0816:00-18:00Focșani-P28
PTF11Meteorologie şi ClimatologieLect. dr. Ichim PavelAsoc. dr. Istrate Vasilicăscris2024-02-1111:00-13:00Focșani-P28
RNAT11Bazele teoretice și metodologice ale cercetării riscurilorProf. dr. Grozavu AdrianLect. dr. Bănică Alexandruscris2024-01-2513:00-16:00627
RNAT11Riscuri geomorfologiceProf. dr. Dumitriu DanProf. dr. Dumitriu Danscris2024-01-3008:00-11:00658
RNAT11Riscuri antropiceProf. dr. Rusu EugenProf. dr. Rusu Eugenscris2024-02-0213:00-16:00662Neconfirmat
RNAT11Amenajarea ariilor forestiereConf. dr. Lupaşcu AngelaAsist. dr. Aniţei Liliana-Gabrielascris2024-02-0513:00-16:00621
RNAT11Riscuri climaticeConf. dr. Sfîcă LucianLect. dr. Ichim Pavelproiect2024-02-0811:00-13:00657
RNAT11Riscuri hidrologiceConf. dr. Minea IonuţConf. dr. Minea Ionuţscris2024-02-1113:00-16:00662
RNAT21Amenajări şi politici urbane şi ruraleProf. dr. Iaţu CorneliuLect. dr. Horea-Şerban Raluca-Ioanascris2024-01-2211:00-13:00658
RNAT21Calitatea terenurilorConf. dr. Niacşu LilianDrd. Codru Ionuţ-Costelcolocviu2024-01-2611:00-13:00658
RNAT21Pedologie aplicatăConf. dr. Secu Cristian-VasilicăConf. dr. Secu Cristian-Vasilicăscris2024-02-0211:00-13:00659
RNAT21Hazarde geologiceProf. dr. Juravle Doru-ToaderProf. dr. Juravle Doru-Toadercolocviu2024-02-0916:00-18:00623
RNAT21Organizarea şi amenajarea terenurilor agricoleConf. dr. Niacşu LilianDrd. Codru Ionuţ-Costelcolocviu2024-02-1011:00-13:00658
RNST11Surse şi tehnici de achiziţie a datelor spaţialeConf. dr. Mărgărint Mihai-CiprianAsistent cercetare dr. Necula Nicuşorproiect2024-01-2208:00-11:00OnlineNeconfirmat
RNST11Cartografie analitică digitalăConf. dr. Mărgărint Mihai-CiprianAsistent cercetare dr. Necula Nicuşorproiect2024-01-2216:00-18:00OnlineNeconfirmat
RNST11Bazele teoretice și metodologice ale cercetării riscurilorProf. dr. Grozavu AdrianLect. dr. Bănică Alexandruscris2024-01-2311:00-13:00Focșani-P28
RNST11Bazele teoretice şi metodologice ale geografieiProf. dr. Groza OctavianLect. dr. Bănică Alexandruscris2024-02-0813:00-16:00Focșani-P14
RNST11Sisteme Informaţionale GeograficeConf. dr. Condorachi DanielConf. dr. Stoleriu Cristian-Constantinproiect2024-02-1018:00-20:00OnlineNeconfirmat
TDR11Geografia şi managementul destinaţiilor turisticeProf. dr. Iaţu CorneliuLect. dr. Horea-Şerban Raluca-Ioanascris2024-01-2208:00-11:00627
TDR11Concepţia şi promovarea imaginii turisticeLect. dr. Stoleriu Oana-MihaelaLect. dr. Stoleriu Oana-Mihaelascris2024-01-2318:00-20:00621Neconfirmat
TDR11Politici de dezvoltare teritorială în Uniunea EuropeanăLect. dr. Tudora DanielLect. dr. Tudora Danielscris2024-01-2413:00-16:00627
TDR11Teoria şi economia dezvoltăriiProf. dr. Costică MihaiProf. dr. Costică Mihaiscris2024-01-2611:00-13:00627
TDR11Regiuni şi regionalizare în spaţiul Uniunii EuropeneProf. dr. Rusu EugenLect. dr. Camară Gabrielproiect+oral2024-02-0211:00-13:00662Neconfirmat
TDR12Geografia şi managementul destinaţiilor turisticeProf. dr. Iaţu CorneliuLect. dr. Horea-Şerban Raluca-Ioanascris2024-01-2208:00-11:00627
TDR12Concepţia şi promovarea imaginii turisticeLect. dr. Stoleriu Oana-MihaelaLect. dr. Stoleriu Oana-Mihaelascris2024-01-2318:00-20:00621Neconfirmat
TDR12Politici de dezvoltare teritorială în Uniunea EuropeanăLect. dr. Tudora DanielLect. dr. Tudora Danielscris2024-01-2413:00-16:00627
TDR12Teoria şi economia dezvoltăriiProf. dr. Costică MihaiProf. dr. Costică Mihaiscris2024-01-2611:00-13:00627
TDR12Regiuni şi regionalizare în spaţiul Uniunii EuropeneProf. dr. Rusu EugenLect. dr. Camară Gabrielproiect+oral2024-02-0211:00-13:00662Neconfirmat
TDR2DMăsurarea şi analiza disparităţilor regionaleLect. dr. Istrate MarinelaDrd. Gabor Robert-Vicenţiuscris2024-01-2211:00-13:00656
TDR2DImpactul globalizării asupra dezvoltării locale şi regionaleLect. dr. Ţurcănaşu GeorgeLect. dr. Eva Mihailscris2024-01-2213:00-16:00662Neconfirmat
TDR2DAnaliza resurselor umane - Suport de dezvoltare regionalăProf. dr. Muntele IonelLect. dr. Istrate Marinelascris2024-01-2613:00-16:00656
TDR2DPotenţialul resurselor naturale şi dezvoltarea regionalăProf. dr. Rusu ConstantinLect. dr. Vasiliniuc Ionuţscris2024-01-2911:00-13:00658Neconfirmat
TDR2DCalitatea vieţii şi rezilienţa teritoriului în dezvoltarea regionalăLect. dr. Bănică AlexandruLect. dr. Roşu Lucianscris2024-02-0113:00-16:00627
TDR2TValorificarea turistică a regiunilor litorale şi deltaiceConf. dr. Minea IonuţAsist. dr. Iosub Marinaproiect2024-01-2216:00-18:00Online
TDR2TCurs practic de initiere in ticketingLect. dr. Bulai MihaiLect. dr. Bulai Mihaiscris2024-01-2518:00-20:00Online
TDR2TTurism - patrimoniu şi regenerare regionalăLect. dr. Boamfă IonelLect. dr. Ţurcănaşu Georgeoral2024-01-2708:00-11:00660
TDR2TAnaliza sistemului turisticProf. dr. Muntele IonelCS dr. Cehan Alexandrascris2024-02-0118:00-20:00664
TDR2TForme specializate de turismLect. dr. Stoleriu Oana-MihaelaAsist. dr. Ibănescu Bogdanscris2024-02-0718:00-20:00621
TDRFR11Geografia şi managementul destinaţiilor turisticeProf. dr. Iaţu CorneliuLect. dr. Roşu Lucianscris2024-01-2208:00-11:00621
TDRFR11Concepţia şi promovarea imaginii turisticeLect. dr. Stoleriu Oana-MihaelaLect. dr. Stoleriu Oana-Mihaelascris2024-01-2318:00-20:00621
TDRFR11Politici de dezvoltare teritorială în Uniunea EuropeanăLect. dr. Tudora DanielLect. dr. Tudora Danielscris2024-01-2413:00-16:00627
TDRFR11Regiuni şi regionalizare în spaţiul Uniunii EuropeneLect. dr. Camară GabrielLect. dr. Nica Dragoş-Constantinscris2024-01-2611:00-13:00621
TDRFR11Teoria şi economia dezvoltăriiProf. dr. Diaconu LauraProf. dr. Diaconu Laurascris2024-01-3013:00-16:00621
TDRFR21Analiza sistemului turisticProf. dr. Muntele IonelCS dr. Cehan Alexandrascris2024-01-2208:00-11:00569
TDRFR21Valorificarea turistică a regiunilor litorale şi deltaiceConf. dr. Stoleriu Cristian-ConstantinCS III dr. Mihu-Pintilie Alinproiect+oral2024-01-2316:00-18:00656
TDRFR21Curs practic de initiere in ticketingLect. dr. Bulai MihaiLect. dr. Bulai Mihaiscris2024-01-2518:00-20:00Online
TDRFR21Turism - patrimoniu şi regenerare regionalăLect. dr. Boamfă IonelLect. dr. Ţurcănaşu Georgeoral2024-01-2708:00-11:00660
TDRFR21Forme specializate de turismLect. dr. Stoleriu Oana-MihaelaAsist. dr. Ibănescu Bogdanscris2024-02-0718:00-20:00621