Laboratorul de Geografie - (Întâlnirea 1) - Schimbări climatice globale

Facultatea de Geografie și Geologie are plăcerea de a invita publicul larg, iubitorii de geoștiințe, elevi, profesori, studenți și practicieni în domeniu la o serie de întâlniri online (în fiecare miercuri de la ora 18.00) ce vor aborda provocări contemporane de geografie. Întâlnirile online vor fi sub forma unei prezentări de 50 minute urmate de dezbateri și discuții.

Prima întâlnire - "Schimbări climatice globale" va fi susținută și moderată de conf. dr. Lucian Sfîcă, în data de 16 iunie de la ora 18.00.

Linkul de conectare la această sesiune va fi trimis pe emailul personal, după ce vă înregistrați în formularul de mai jos:

Vă rugăm trimiteți acest formular persoanelor pasionate de geografie și de subiectul schimbări climatice globale și vă așteptăm cu mare interes.

Cu bine,
Departamentul de Geografie - UAIC Iași