Conferința Științifică a studenților și masteranzilor cu participare internațională „Viitorul ne aparține’’

În legătura cu situaţia epidemiologică provocată de infecţia cu COVID-19 şi pentru protejarea participanţilor la eveniment se anunţă amânarea desfăşurării Conferinţei Ştiințifice a Studenților şi Masteranzilor cu Participare Internațională cu genericul „Viitorul ne aparține”.

Data exactă şi modalitatea de organizare a conferinţei vor fi anunţate ulterior.

În acest contex se prelungeşte perioada de înregistrare pentru participare la conferinţă.

Sunt invitați să participe la eveniment elevii claselor a XII-a, studenții și masteranzii universităților din țară și din străinătate.

Nu se percepe taxă de participare!

Participanții, la solicitare, vor fi asigurați cu cazare gratuită în căminul USDC pe durata conferinței.

Tezele științifice (o pagină format A5) vor fi expediate până la  1 mai 2020, la adresa viitorul2020.usdc@gmail.com.

Materialele pot fi prezentate în trei limbi: română, engleză și rusă.

Informaţii suplimentare:

e-mail: viitorul2020.usdc@gmail.com

și pe site-ul universității http://usdc.md.

Tel. (+373 22) 28 60 83

>>> Anuntul original >>>

La 14 aprilie 2020, Universitatea de Stat „Dimitrie Cantemir” Chișinău organizează Conferința Științifică a studenților și masteranzilor cu participare internațională cu genericul „Viitorul ne aparține’’.

Sunt invitați să participe elevii claselor a XII-a, studenții și masteranzii universităților din țară și din străinătate.

Conferința are drept scop transferul de cunoștințe și experiență, precum și asigurarea unui dialog eficient între tinerii cercetători din țară și străinătate.

Înregistrarea la conferință se va face on-line, prin completarea Formularului de participare.

Nu se percepe taxă de participare!

Participanții din străinătate vor fi asigurați cu cazare gratuită în căminul USDC pe durata conferinței.

Tezele științifice (o pagină format A5) vor fi expediate în perioada 17 februarie - 30 martie 2020, la adresa viitorul2020.usdc@gmail.com.

Materialele pot fi prezentate în trei limbi: română, engleză sau rusă.

Mai multe detalii în Invitație

Informaţii suplimentare:

e-mail: viitorul2020.usdc@gmail.com

și pe site-ul universității http://usdc.md.

Tel. (+373 22) 28 60 83