Sesiunea națională cu participare internațională de comunicări științifice studențești, ediția a XXV-a, dedicată aniversării a 75-a a USM

Universitatea de Stat din Moldova, Institutul de Cercetare și Inovare organizează în perioada 22-23 aprilie 2021

Sesiunea națională cu participare internațională de comunicări științifice studențești, ediția a XXV-a, dedicată aniversării a 75-a a USM.

În acest context, avem deosebita plăcere să invităm toți masteranzii, doritori de a participa cu comunicări în cadrul următoarelor secţiuni și ateliere de lucru, care vor avea loc on-line:

-     Ştiinţe ale naturii, exacte și inginerești (Biologie şi Științe ale Solului; Chimie şi Tehnologie Chimică; Fizică şi Inginerie; Matematică şi Informatică)

-     Ştiinţe umanistice (Litere; Istorie; Arheologie şi Filosofie)

-     Ştiinţe juridice şi economice (Drept; Ştiinţe Economice)

-     Ştiinţe sociale (Ştiinţe Politice; Asistenţă Socială şi Sociologie; Psihologie; Ştiinţe ale Educaţiei; Jurnalism şi Ştiinţe ale Comunicării).

Agenda Sesiunii naționale cu participare internațională de comunicări științifice studențești:

-     Joi, 22 aprilie 2020, orele 900-1200 – Şedinţa plenară;

-     Joi, 22 aprilie 2020, orele 1230-1700 – desfăşurarea lucrărilor în secţiuni (comunicări orale);

-     Vineri, 23 aprilie 2020, orele 900-1700 – desfăşurarea lucrărilor în secţiuni (postere) și totalizarea activităţii;

Limbile de lucru: română, engleză, franceză și rusă.

Rezumatele comunicărilor, întocmite conform cerinţelor atașate, vor fi recepţionate de către grupul de lucru pe adresa: cercetareusm@gmail.com (Secţia Protecţia şi Valorificarea Elaborărilor Ştiinţifice, tel. 067315513, 067560415).

Termenul-limita de depunere a rezumatelor – 25 februarie 2021.

>>> Cerinte de intocmire a rezumatelor

În numele Comitetului de Organizare al ICI,

Tatiana Bulimaga