Webinarii dedicate platformei InCites Benchmarking & Analytics

Clarivate are plăcerea de a vă invita la o serie de webinarii dedicate platformei InCites Benchmarking & Analytics și modului în care această soluție poate sprijini comunitatea academică (cercetători, bibliotecari, evaluatori).

InCites în practică

InCites Benchmarking & Analytics este un instrument de evaluare a cercetării care poate fi util în dezvoltarea unei strategii de cercetare. InCites permite analiza productivității instituționale, monitorizarea activităților de colaborare, identificarea cercetătorilor influenți, prezentarea punctelor forte și descoperirea domeniilor de oportunitate.

InCites B&A pentru începători (Marți 2 noiembrie – ora 16.00)

InCites B&A pentru cercetători (Miercuri 3 noiembrie – ora 16.00)

InCites B&A pentru bibliotecari (Joi 4 noiembrie – ora 16.00)

InCites B&A pentru analiști (Joi 4 noiembrie – ora 12.00)

InCites B&A pentru clasamente universitare (Vineri 5 noiembrie – ora 12.00)

Detalii suplimentare:

·         Aceste sesiuni sunt gratuite și se adresează tuturor utilizatorilor (studenți, doctoranzi, cadre didactice, cercetători, bibliotecari, etc.)

·         Alegeți una dintre sesiuni și înregistrați-vă folosind linkurile de înregistrare

·         Fiecare sesiune va fi înregistrată, iar înregistrarea și slide-urile vor fi transmise tuturor participanților

·         În timpul sesiunilor, puteți utiliza opțiunea Chat pentru a adresa întrebări.

Nu ezitați să distribuiți invitația colegilor care ar putea fi interesați să participe.

Cu stimă,

Adriana Filip