Webinarul ”Smart Education - dezvoltarea comunităților creativ-inteligente prin proiecte de cercetare-și inovare”

Asociația Română pentru Smart City are deosebita plăcere de a vă invita marti, 20 octombrie ora 10:00-12:00, la webinarul ”Smart Education - dezvoltarea comunităților creativ-inteligente prin proiecte de cercetare-și inovare” .
Teme principale de discuție:

Inovare, transformare și modernizare în educația superioară
Surse de finanțare dedicate mediului academic
Priorități de investiții ale universităților din România
Smart Campus - Construcția unui campus digital

Agenda evenimentului:

Moderator: Eduard Dumitrașcu - Președinte Asociația Română pentru Smart City
1. Invitat principal: Victor Negrescu, Europarlamentar și fost Prorector al SNSPA (TBC)
2. Dell Technologies - Valentina Frângu
3. Conf.dr.ing. Florin Nemțanu - Prodecan al Facultății de Transporturi, Universitatea POLITEHNICA din București
4. Conf.univ.dr. Ciprian Caragea - Prorector în cadrul Universității Ecologice din București
5. Prof. univ. dr. Mircea Georgescu, Prodecan pentru Cercetare, managementul proiectelor si informatizare, Facultatea de Economie si Administrarea Afacerilor,
Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași

Inscrieri: Formularul disponibil aici: https://romaniansmartcity.ro/webinar-smart-education/
Evenimentul se adresează mediului academic, invitații de participare urmând a fi extinse către conducerea celor mai puternice centre universitare din România.
Data limită înscrieri: 19.10.2020, ora 14.30
Detalii suplimentare: 0734 975 423 sau info@romaniansmartcity.ro
În speranța unui răspuns pozitiv, vă asigurăm de întreaga noastră prețuire.
Diana Stroe
Office Manager