Întâlnirea studenților străini cu reprezentanții ITM

intalnire itm aprilie 2018

Inspectoratul Teritorial de Munca Iasi împreună cu Serviciul de Imigrări organizează o întâlnire cu studentii straini care urmeaza studii complete la Universitatea noastra (inclusiv cetateni din Republica Moldova care nu au cetatenie romana), in scopul informarii acestora cu privire la conditiile in care pot presta activitati lucrative pe teritoriul Romaniei, precum si drepturile si obligatiile care le revin in calitate de angajati.

Aceasta intalnire este stabilita pentru data de 27 aprilie 2018, la ora 10.00 in Sala „Ferdinand”.

Cu alese ganduri,

Gabriela BARGAOANU
International Relations Officer
Department of International Relations
=====================================
Alexandru Ioan Cuza University of Iasi
Bulevardul Carol I nr.11
700506 - IASI / ROMANIA
Tel.: + 40 232 201022

Evaluarea de către studenţi a activităţii cadrelor didactice

Toți studenții au obligația de a completa chestionarele de evaluare a activității cadrelor didactice.

Acestea sunt disponibile în platforma de e-Lerning, fiind active doar cele pentru profesorii la care studenți au urmat cursurile în semestrul I sau II.
Răspunsurile se colectează anonim, de aceea completarea necesită o mare atenție pentru că orice modificare ulterioară, la cerere, este imposibilă.

Pentru studenții din anul I care nu au mai folosit platforma, autentificarea și completarea se realizează astfel:
  • În partea dreaptă, sus, se accesează link-ul Autentificare (sau Login în funcție de limba selectată)
  • Numele de utilizator și parola vor fi comunicate prin șefii de grupe.
  • După autentificare, se va accesa de pe mijlocul paginii activitatea "Evaluare cadre didactice"
  • Se va accesa apoi, pe rând, fiecare chestionar activ și se va răspunde la întrebări.
    Pentru a vedea doar chestionarele active se poate accesa din partea stângă meniul Cursurile mele.

Orice probleme pot fi semnalate la adresa adrian.chiorescu@uaic.ro

BCU - Săptămâna fără amendă pentru publicațiile nerestituite la timp, 16-20 aprilie 2018

banner ZPD 2018 300

Cantemir 2017