Conferința Științifică a studenților și masteranzilor cu participare internațională „Viitorul ne aparține’’

La 14 aprilie 2020, Universitatea de Stat „Dimitrie Cantemir” Chișinău organizează Conferința Științifică a studenților și masteranzilor cu participare internațională cu genericul „Viitorul ne aparține’’.

Sunt invitați să participe elevii claselor a XII-a, studenții și masteranzii universităților din țară și din străinătate.

Conferința are drept scop transferul de cunoștințe și experiență, precum și asigurarea unui dialog eficient între tinerii cercetători din țară și străinătate.

Înregistrarea la conferință se va face on-line, prin completarea Formularului de participare.

Nu se percepe taxă de participare!

Participanții din străinătate vor fi asigurați cu cazare gratuită în căminul USDC pe durata conferinței.

Tezele științifice (o pagină format A5) vor fi expediate în perioada 17 februarie - 30 martie 2020, la adresa viitorul2020.usdc@gmail.com.

Materialele pot fi prezentate în trei limbi: română, engleză sau rusă.

Mai multe detalii în Invitație

Informaţii suplimentare:

e-mail: viitorul2020.usdc@gmail.com

și pe site-ul universității http://usdc.md.

Tel. (+373 22) 28 60 83

banner cursuri online 2020