Simpozion internațional „Migrații și identitate: comunități, interferențe, conflicte”

Stimate doamne, stimați domni,

În zilele de 26-28 septembrie c., Humboldt Club Iași organizează, cu sprijinul financiar al Fundației Alexander von Humboldt, în colaborare cu mai multe instituții academice din România și Germania, un simpozion internațional cu tema „Migrations and Identity in European History: Communities, Connections, Conflicts”.

În cadrul simpozionului amintit, pe data de 26 septembrie,orele 18:30-19:15, în Aula Bibliotecii Centrale Universitare „Mihai Eminescu”,dr. Enno Aufderheide, secretar general, va prezenta programele de burse decercetare ale Fundației Alexander von Humboldt. Prezentarea va avea loc în limba engleză și va fi urmată de osesiune de întrebări și răspunsuri.

Cu deosebite considerații,
Flavius SolomonAcademia Română, Institutul de Istorie „A.D. Xenopol”
Președinte Humboldt Club Iași

banner plata taxe on line web 300x200 negativ