Bursele Every Can Counts

La opt ani de la lansarea programului european Every Can Counts în România, program care sprijină reciclarea dozelor din aluminiu la nivel naţional, Asociaţia Alucro oferă opt burse a câte 1400 lei pentru cei mai creativi studenţi pasionaţi de protecţia mediului, în cadrul competiţiei Bursele Every Can Counts.

Tema ediţiei din acest an este propunerea unei campanii pentru implementarea programului de colectare a dozelor din aluminiu Every Can Counts în facultatea la care studentul este înscris şi implementarea acesteia, dacă propunerea este aleasă câştigătoare. Termenul limită pentru înscriere în competiţie este 18 mai 2018.

Regulamentul complet privind desfăşurarea competiţiei este disponibil pe www.everycancounts.ro.

>>> Descărcare materiale

Andreea Lapadatu