Chestionar adresat studenţilor de la ciclul licenţă din cadrul Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi

La nivelul universităţii noastre se realizează o cercetare ce are drept scop cunoaşterea dificultăţilor pe care le întâmpină studenţii de la licenţă, aflaţi în primul an de studii, în vederea propunerii unui set de măsuri / proiecte, care să îi sprijine în continuarea şi finalizarea studiilor.

Acest chestionar se adresează cu precădere studenţilor din anul I de la ciclul de licenţă, însă vom saluta şi experienţa împărtăşită de studenţii din anii superiori de la ciclul de licenţă.

La acest chestionar nu există răspunsuri corecte sau greşite. De disponibilitatea şi sinceritatea răspunsurilor dumneavoastră depind valabilitatea studiului şi, implicit, ajutorul ce ar putea fi acordat celor aflaţi în dificultate.

Răspunsurile sunt confidenţiale şi anonime.

>>> Completare chestionar

banner web bun venit la uaic 2017 300x250