TÂRGUL DE TURISM ȘI TRADIŢII MOLDOVENEȘTI (ediția a VII-a)

Update 08.05.2017

Evenimentul a fost mediatizat de TeleM Iași:

În data de 5 mai 2017, între orele 11.45 – 15.30, în Sala Pașilor Pierduți, din cadrul Universității "Alexandru Ioan Cuza" din Iași (corpul A, parter), va fi organizat Târgul de Turism și Tradiții Moldovenești (ediția a VII-a).

Organizatorii sunt studenții de anul I de la Facultatea de Geografie și Geologie, specializarea Geografia Turismului, coordonați de cadrele didactice lector univ. Oana Stoleriu și asistent univ. Eva Mihail.

Evenimentul reprezintă o aplicație didactică, constând în simularea unui târg de turism, şi presupune organizarea unor standuri de promovare turistică pe localităţi sau regiuni geografice. Standurile vor fi amenajate cu materiale demonstrative, cum ar fi: pliante, postere, produse artizanale, mâncăruri tradiţionale etc.

Evenimentul mai include și o serie de momente artistice organizate de studenți: dansuri și cântece tradiționale și demonstrarea unor meșteșuguri.

PosterTargTurism2017 final

admitere