Concurs de scurtmetraje pe tema protecţiei mediului

Studenţii sunt invitaţi să se înscrie la primul concurs de scurtmetraje pe tema protecţiei mediului cu exemple de bune practici din România.

Concursul este deschis pasionaţilor de ecologie şi film care pot surprinde aceste exemple în comunităţile din care fac parte. Filmele trebuie să aibă maxim 10 minute şi să surprindă cât mai clar un singur exemplu potrivit cu tematica de concurs - antreprenoriat social, educaţie, agricultură, tehnologie verde.

Materialele video pot fi înscrise până la 30 aprilie 2017. Cel mai bun scurtmetraj va fi selecţionat de un juriu de specialitate pentru a face parte din primul documentar românesc dedicat bunelor practici.

Pentru mai multe detalii, vă rugăm să consultaţi site-ul www.greentechmoviefestival.ro şi să urmăriţi pagina de Facebook www.facebook.com/greentechmoviefestival.

Comunicat concurs

Regulament concurs