Alegerea disciplinelor opţionale şi facultative pentru anul universitar 2019-2020

Toţi studenţii care nu sunt în an terminal au obligaţia să aleagă până la 01.07.2019 disciplinele opţionale şi facultative pentru anul universitar următor, 2019-2020.

Fiecare student se va autentifica în platforma de e-Learning, iar apoi se va accesa de pe mijlocul paginii tab-ul Cursuri cu activitatea "Alegerea disciplinelor opționale şi facultative" .

(Modalitatea de autentificare va fi trimisă șefilor de grupă)

Se vor completa doar chestionarele active reprezentând specializarea din anul viitor universitar. De exemplu, studenţii din anul I vor completa pentru anul II la specializarea din care fac parte, cei din anul II vor completa pentru anul III.

În cazul opționalelor se poate alege o singură disciplină din lista disponibilă, iar în cazul facultativelor se pot alege mai multe discipline, una sau niciuna.

Tot acum, studenţi vor alege şi dacă vor urma disciplinele modulului psihopedagogic (la finalul listei).

În cazul studenţilor de la masterul Turism și Dezvoltare Regională, chestionarul permite şi optarea pentru unul din cele două module din anul II.

Studenții care nu optează pentru disciplinele opționale vor fi distribuiți din oficiu, fără drept de modificare ulterioară a opțiunii.

Pentru probleme de acces la platformă se poate scrie pe adresa adrian.chiorescu@uaic.ro.

banner online ZU 2019

banner inscrieri bursa sf dumitru

banner plata taxe on line web 300x200 negativ

logo cantemir