Alegerea disciplinelor opţionale şi facultative pentru anul universitar 2017-2018

Toţi studenţii care nu sunt în an terminal de la ambele departamente de Geografie și Geologie au obligaţia să aleagă disciplinele opţionale şi facultative pentru anul universitar următor, 2017-2018.

Termenul a fost prelungit până la 02 iulie 2017.

Fiecare student se va autentifica în platforma de e-Learning şi va completa activitatea "Alegerea disciplinelor opționale şi facultative" corespunzătoare departamentului.

(Modalitatea de autentificare a fost trimisă șefilor de grupă)

Se vor completa doar chestionarele reprezentând specializarea din anul viitor universitar. De exemplu, studenţii din anul I vor completa pentru anul II la specializarea din care fac parte, cei din anul II vor completa pentru anul III.

În cazul opționalelor se poate alege o singură disciplină din lista disponibilă, iar în cazul facultativelor se pot alege mai multe discipline, una sau niciuna.

Tot acum, studenţi vor alege şi dacă vor urma disciplinele modulului psihopedagogic (la finalul listei).

În cazul studenţilor de la masterul Turism și Dezvoltare Regională, chestionarul permite şi optarea pentru unul din cele două module din anul II.

Masterul Geologie de Sondă nu are opționale.

Studenții de la master care nu optează pentru disciplinele opționale vor fi distribuiți din oficiu, fără drept de modificare ulterioară a opțiunii.

Pentru probleme de acces la platformă se poate scrie pe adresa adrian.chiorescu@uaic.ro.

banner web bun venit la uaic 2017 300x250

Cantemir 2017