3 burse pentru tineri cercetători prin parteneriat între universitatea noastră și Universitatea din Konstanz

Cu ocazia implinirii a 25 de ani de parteneriat intre universitatea noastra si Universitatea din Konstanz, partenerii germani ofera 3 burse pentru tineri cercetatori («early career researchers») in cadrul apelului deschis de catre Zukunftskolleg.

Cu o durata cuprinsa intre 1 si 3 luni, bursele includ rambursarea cheltuielilor de calatorie, acoperirea costurilor de cazare de pana in 800 de euro/ luna, precum si o bursa DAAD in valoare de 2000 de euro.

Mai multe detalii privind oferta de burse, criteriile de eligibilitate si continutul dosarului de candidatura sunt incluse in fisierul atasat. Candidaturile se vor depune, electronic, la adresa mentionata in oferta: zukunftskolleg@uni-konstanz.de.

>>> Anunt burse Konstanz

banner plata taxe on line web 300x200 negativ