Completarea titlurilor lucrărilor de licenţă/disertaţie, sesiunea iulie 2017

Reamintim tuturor studenţilor din anii terminali că trebuie să își stabilească și să completeze în platforma de e-Learning, titlul lucrării de licență/disertație și profesorul coordonator.

Câmpurile de completat se găsesc în pagina de editare a profilului utilizatorului, ultima secțiune: Școlarizare.

(După autentificare, în partea dreaptă, sus, se dă click pe numele utilizatorului apoi se alege Profil din lista derulantă. Din acestă pagină, sus, pe mijloc se alege Editează profil. Se derulează până la ultima secţiune, Şcolarizare, şi se completează ultimele 2 câmpuri, titlul şi profesorul)

De asemenea, toţi studenţii trebuie să verifice şi să actualizeze şi celelalte câmpuri de profil, în primul rând adresa de email validă deoarece este folosită pentru eventuala resetare şi recuperare a parolei de acces.

Termenul limită este 15 decembrie 2016.

Studenţii care nu respectă acest termen limită riscă să nu poată susţine examenul final în sesiunea iulie 2017.

Conform regulamentului de activitate didactică, studenţii trebuie să îşi stabilească tema lucrării de licenţă/disertaţie cu 3 semestre înainte de susţinere.

banner elearning

Eventualele probleme legate de accesul la platformă sau lipsa vreunui profesor coordonator din lista de opţiuni se pot trimite pe email la adresa adrian.chiorescu@uaic.ro.

banner web bun venit la uaic 2017 300x250

Cantemir 2017