Burse - Semestrul I - 2017-2018

BURSELE SE DISTRIBUIE NUMAI PRIN VIRAMENT BANCAR PE BAZA UNUI CARD.

Studenţii care beneficiază de bursă (de studiu sau socială) au obligaţia să depună EXTRASUL DE CONT la Secretariat până pe 23.11.2017!

Studenţii îşi vor deschide un cont personal la una din băncile cu care lucrează Universitatea „Alexandru Ioan Cuza”:

BRD, BCR, Banc Post, Banca Transilvania, Raiffeisen Bank, ING, Piraeus Bank, Alpha Bank

IMPORTANT:

NU SE CUMULEAZĂ BURSA SOCIALĂ CU BURSA DE STUDIU

EVENTUALELE CONTESTAȚII SE POT DEPUNE LA SECRETARITUL FACULTĂȚII SAU LA ADRESA DE MAIL: geoiasi@uaic.ro,

PÂNĂ MARȚI, 21.11.2017, ORA 12.00

>>> Formular contestație

Afișat astăzi, 20.11.2016, ora 10.00
Comisia de acordare a burselor

Burse sociale 2017-2018

>>> Documentaţie burse sociale

Studenţii care solicită acordarea bursei sociale vor depune dosarele la Secretariatul Facultăţii, în perioada 9 – 19 octombrie 2017.

Lunile care se iau în considerare la calcularea veniturilor nete sunt: iunie, iulie şi august 2017.

Cererea tip (anexa 1) şi declaraţia pe propria răspundere a solicitantului, (anexa 2) se descarcă de pe site-ul facultăţii (secţiunea Documente utile).

Important !

BURSELE SE DISTRIBUIE NUMAI PRIN VIRAMENT BANCAR PE BAZA UNUI CARD.
Studenţii care depun dosar în vederea obţinerii bursei de ajutor social, au obligaţia să depună şi EXTRASUL DE CONT! În caz contrar, dosarul nu va fi validat de către Departamentul de Burse.

• BRD
  • BCR
  • Banc Post
  • Banca Transilvania
  • Raiffeisen Bank
  • ING
  • Piraeus Bank
  • Alpha Bank

Normele de evaluare a dosarelor de burse sociale

Metodologia de evaluare a dosarelor pentru burse sociale

Formularele pentru Anexele 1 şi 2 se găsesc în secţiunea Documente utile:

Important !

BURSELE SE DISTRIBUIE NUMAI PRIN VIRAMENT BANCAR PE BAZA UNUI CARD.

În caz contrar, dosarul nu va fi validat de către Departanmentul de Burse.

• BRD
  • BCR