Admitere 2016 - rezultate iulie

MASTER - IULIE 2016

AFIȘAT ASTĂZI
1 august 2016, ora 11.00

Începând de astăzi, 01.08.2016, toate dosarele se găsesc la Secretariatul Facultăţii de Geografie şi Geologie, Et. I, Corp B

PENTRU CANDIDAŢII CARE AU SEMNAT LA TAXĂ, IAR ULTERIOR AU FOST ADMIŞI LA BUGET

• Taxa se va restitui pe bază de planificare comunicată Departamentului Financiar-Contabil al Universităţii, după începerea anului universitar.
  • Cererile vor fi depuse într-o perioadă stabilită, vor fi centralizate şi avizate de către conducerea facultăţii.
  • În momentul depunerii cererii, se va semna şi DECLARAŢIA pe propria răspundere pentru cei admişi pe loc subvenţionat de la BUGET.

PENTRU CANDIDAŢII ADMIŞI LA TAXĂ CARE SE RETRAG

Pentru candidaţii admişi la taxă în sesiunea din iulie:

• Candidaţilor admişi cu taxă care renunţă la şcolarizare în termen de 5 (cinci) zile de la semnarea declaraţiei pe propria răspundere, li se va reţine 10% din taxa de şcolarizare pentru semestrul I.
  • Dacă cererea de retragere se va face după depăşirea termenului de cinci zile de la semnarea declaraţiei pe propria răspundere, dar înainte de începerea celei de a doua sesiuni de admitere (vezi calendarul admiterii), candidaţilor li se va reţine 15% din taxa de şcolarizare pentru semestrul I.
  • Celor care se retrag după începerea celei de a doua sesiuni de admitere, dar înainte de începerea anului universitar, li se va reţine 20% din taxa de şcolarizare pentru semestrul I.

REZULTATE ADMITERE
- IULIE 2016 -

(ÎNAINTE DE SEMNAREA DECLARAŢIILOR)

LICENŢĂ - IULIE 2016

DEPARTAMENTUL GEOLOGIE

Studenții admiși pe listele de Rezervă își pot confirma locul tot la TAXĂ (dacă specializarea are prevăzute locuri la taxă).

MASTER - IULIE 2016

AFIȘAT ASTĂZI
24 IULIE 2016, ora 12.00

Contestațiile se depun fie în Sala B664, et. III, fie în format electronic la adresa: geoiasi@uaic.ro