Granturile studenţeşti GreenMania

Competiţia Granturile studenţeşti GreenMania este derulată de Asociaţia Alucro cu scopul de a-i încuraja pe studenţi să se implice în acţiuni de conştientizare privind importanţa unui comportament responsabil faţă de mediu.

Competiţia dedicată studenţilor preocupaţi de protecţia mediului se află la cea de-a patra ediţie, iar anul acesta se desfăşoară sub numele de Granturile studenţeşti GreenMania şi presupune înscrierea de către studenţi a unui plan privind modul în care să fie implementat programul de colectare a dozelor din aluminiu Every Can Counts în facultatea la care studentul este înscris şi implementarea acestuia, dacă propunerea este aleasă câştigătoare. Pentru a sprijini implementarea campaniilor, Every Can Counts România oferă trei granturi a câte 500 euro. Termenul limită pentru înscriere în competiţie este 31 mai 2019.

Regulamentul complet privind desfăşurarea competiţiei este disponibil ataşat, cât şi pe site-ul www.everycancounts.ro.

Lista studenţilor care au beneficiat de burse oferite de Every Can Counts la ediţiile anterioare poate fi văzută aici http://bit.ly/2H8AAMc.

Vă mulţumim,

Andreea Lapadatu