A XII-a ediţie a Sesiunii Internaţionale de Comunicări Ştiinţifice Studenţeşti „Zilele Cercetării ȘtiinţificeStudenţeşti din Universitatea „Constantin Brâncuşi”, Târgu Jiu

Liga Studenţilor din UCB în colaborare cu Universitatea„Constantin Brâncuşi” din Târgu Jiu au deosebita onoare de a vă invita săparticipaţi în perioada 16 - 18 mai 2019 la cea de-a XII-aediţie a Sesiunii Internaţionale de Comunicări Ştiinţifice Studenţeşti „Zilele Cercetării ȘtiinţificeStudenţeşti din Universitatea „Constantin Brâncuşi”.

Sesiunea estededicată atât studenţilor şimasteranzilor din ţară şi din străinătate, cât şi elevilor. Dorim să oferimparticipanţilor posibilitatea de a-şi prezenta activităţile/lucrările lorştiinţifice în următoarele domenii/secțiuni:

Facultateade Științe ale Educației, Drept și Administrație Publică:

- Științe administrative și politice
- Ştiinţe ale educaţiei și litere
- Științe juridice
- Etică și integritate academică

Formularul de înscriere se trimite la adresa de e–mail: bogdanteoo97@gmail.com, Bogdan Teodor(tel. 0771.392.009).

Facultateade Inginerie:

- Inginerie energetică
- Inginerie industrială
- Automatică şi informatică aplicată
- Ingineria mediului

Formularulde înscriere se trimite la adresa de e–mail: ciobanumariusgabriel96@gmail.com,Ciobanu Marius (tel. 0751.869.033).

Facultateade Ştiinţe Economice:

- Antreprenoriat şi creştere economică
- Management și marketing
- Instituții şi servicii financiare
- Contabilitate și informatică economică

Formularulde înscriere se trimite la adresa de e–mail: balan.alexandra14@yahoo.com,Bălan Alexandra (tel. 0738.446.887).

Facultateade Științe Medicale și Comportamentale:

- Kinetoterapie și știinţa sportului
- Sănătate

Formularulde înscriere se trimite la adresa de e–mail: catrinadenisd@gmail.com, CatrinaDenis (tel. 0771.645.983).

Termenul limită pentru trimiterea online a formularului de înscriere (www.lsucb.ro/zcssucb/inscrie-te/)este 08 mai2019, la adresa de E-mail corespunzătoare secţiunii alese.

DATE IMPORTANTE:

– 08 mai 2019 –data limită pentru trimiterea formularului de înscriere;

– 10 mai 2019 – datalimită pentru trimiterea lucrării in extenso și confirmarea participării decătre student/masterand/elev;

– 17 mai 2019 –susţinerea lucrărilor.

PROGRAMUL MANIFESTĂRII:

16 mai 2019